Рубрики
... |
10:48 15.07.2016 Представники Маневиччини переконались в екологічності вапняного шламу РАЕСРівненську АЕС, з метою ознайомлення з технологією очищення води, процесом утворення вапняного шламу, який використовується як меліорант кислих ґрунтів та його нерадіоактивності, відвідала делегація з Маневиччини у складі більше 20-ти представників районної ради та депутатського корпусу на чолі з головою райради Анатолієм Мельником. Знайомство з роботою Рівненської атомної електростанції розпочалось для гостей з інформаційного центру «Полісся». Представникам місцевих громад та адміністрації Маневицького району продемонстрували принцип роботи енергоблоків з реакторами ВВЕР, муляж паливної таблетки та імітатор тепловиділяючої збірки, повідали історичні факти створення РАЕС. Гості поспілкувались з начальником хімічного цеху (ХЦ) РАЕС Анатолієм Тихомировим та його заступником Іваном Затіркою, які розповіли про особливості роботи технологічного обладнання споруди очищення добавленої води (СОДВ) і надали вичерпні відповіді на різного роду запитання стосовно роботи Рівненської АЕС.
В рамках еко-проекту ЄС «Розбудова сільськогосподарської діяльності за рахунок підтримки регіональних програм покращення ґрунтів і просвітницької діяльності серед населення», задля підвищення урожайності земель Поліського краю, з 2014 року вапняний шлам РАЕС, який утворюється від очищення і пом’якшення води р. Стир, активно використовують у сільському господарстві Рівненщини та Волині. «Тільки з 21 червня цього року вже відвантажено 1,5 тисячі тонн вапняного шламу в с.Городець Володимирецького району у дослідницьке господарство та сільськогосподарські підприємства Волині», - відзначив Іван Затірка під час оглядової екскурсії СОДВ.
Інженер-технолог ХЦ Олеся Ярощук детально пояснила гостям процес утворення вапняного шламу, про задіяні в цьому процесі хімічні сполуки та вміст корисних мікроелементів у його складі. Відсутність радіоактивного забруднення за допомогою дозиметра підтвердив інженер з відбору проб цеху радіаційної безпеки РАЕС Олександр Леунов.
За словами голови Маневицької районної ради Анатолія Мельника, в рамках Дня депутата району організовано зустріч з науковцями інституту сільського господарства Західного Полісся НААН України, менеджерами проекту та екскурсія на Рівненську АЕС для роз`яснення доцільності, ефективності та користі використання меліоранту кислих ґрунтів. «Сільськогосподарські кооперативи і приватний сектор зацікавлені в подальшій успішній реалізації спільного еко-проекту та купівлі дешевого вапняного шламу РАЕС, враховуючи вже наявні позитивні зміни в якості ґрунтів у тих підприємствах району, що вже його використовували», - додав Анатолій Мельник.
«Враховуючи велику кількість кислих ґрунтів на території Великоосницької селищної ради для наших одноосібних господарств вапнування ґрунтів шламом РАЕС є актуальним, і що важливо - недороговартісним. Особисто ознайомившись з процесом утворення вапняного шламу та переконавшись в його екологічності буду доносити дану інформацію до депутатів селищної ради та організуємо збори села з залученням науковців», - відзначив Великоосницький сільський голова Сергій Ковбасюк.
За словами доктора сільськогосподарських наук Інституту агроекології і природокористування НААН України Василя Проневича, навіть для науковців зустріч з фахівцями-хіміками РАЕС та екскурсія безпосередньо на відкритий склад для тимчасового зберігання вапняного шламу переконує у відкритості та екологічності діяльності Рівненської АЕС. За матеріалами прес-служби РАЕС (http://www.rnpp.rv.ua/) Переглядів: 545
|
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове. |