Рубрики
... |
12:37 21.04.2015 Діти Рівного заробили гроші для поранених в АТОВ кінці минулого тижня школярі-представники учнівського самоврядування за участю заступника міського голови Галини Кульчинської провели нараду з розподілу коштів, які було зібрано на ІІ міському благодійному ярмарку «Героям слава». Нагадаємо, 9 квітня діти, батьки, педагоги загальноосвітніх закладів, вихованці підліткових клубів та народні майстри з любов’ю і надією виготовили і продали великодні сувеніри, придбавши які, рівняни подарували надію пораненим воїнам на повноцінне життя. Тож кому і скільки коштів було перераховано після того…
1. Євген Цабій Куля, яка змінила життя! Він ішов рятувати своїх товаришів, які потрапили у засідку, але сам потрапив під обстріл бойовиків. Поранення було настільки важким, що медики кажуть - завдяки лише диву вдалося витягти бійця з того світу! Однак, 26-ти річний житель Миколаєва, Євген Цабій - тепер прикутий до інвалідного візка! Кулеметна куля роздробила воїну кілька ребер, прошила легені та хребет! Євгена мобілізували у травні минулого року. Спершу він мав служити в батальйоні територіальної оборони Миколаєва. Але коли бойовики посилили наступ, хлопців відправили у зону бойових дій. Частина бійців потрапила у засідку під Волновахою і Євген із своїми товаришами вирушили їм на допомогу. "Тільки рюкзак зняв і мені в спину з кулемета влучили. Куля прошила хребет, три ребра, легені. Не міг ні крикнути, нічого. Вже стемніло, і мене не могли знайти... Ніч пролежав, вранці знайшли ДНРівці...", - розказує Євген про поранення. Першу операцію хлопцеві зробили у полоні. Потім його вдалося обміняти на бойовиків. Лікування бійця продовжили в Дніпропетровську та Одесі. Тепер він проходить складну реабілітацію у Львові. З перебитим хребтом реабілітація складна і тривала. Лікарі налаштовують на 2 роки поступового лікування, але гарантій, що хлопець стане на ноги – не дають. Сім'я шукає кошти на сучасний інвалідний візок, спеціальне ліжко для людей з травмами хребта та подальшу реабілітацію. У Євгена немає батька, тож всі турботи лягли на плечі мами. Вона просить усіх небайдужих допомогти синові максимально повернутися до нормального життя. Діти міста Рівного перерахували Євгену Цабію 10 тис.грн.
2. Сергій Товстик з Дніпропетровщини втратив у АТО обидві руки. Торік, у перших числах березня він сам прийшов у військкомат. Уже за кілька днів - інженера - призвали в 93-тю механізовану бригаду керівником машини зв'язку. У вересні - службу ніс у районі Горлівки, Єнакієвого та Ясинуватої. З одного з блокпостІв, згадує, по рації передали: підійшли три танки ворога. Проти них, на позиції, залишалися п'ятеро українських бійців. "Блокпост був ослаблений, ми прийняли відчайдушне рішення поїхати забрати хлопц і в. - Дорогою зустріли ворожу саушку і БМП, поки я цілився по саушці, по мені вистрелили з БМП-2, це був 30 мм снаряд, численні осколкові", - розказує боєць. Ліву руку, разом із плечем, Сергій утратив на місці. Опісля - лікарям не вдалося врятувати праву - її ампутували нижче плеча. Механічний протез - один із найпростіших. Аби Сергій міг сам їсти та навіть працювати за комп'ютером - чоловікові необхідна біоніка. У штучних рук, каже дружина Олеся, навіть рухатимуться пальці. Але, українські лікарі - безсилі. Зробити протези рук можуть німці. Для цього родині Товстиків необхідно зібрати трохи більше 170 тисяч євро. Для подружжя, сума непосильна. Аби доглядати за чоловіком Олеся звільнилася з роботи. Вони вдячні будь-якій допомозі небайдужих. Діти міста Рівного перерахували Сергію Товстику 10 тис.грн.
3.Олександр Сеньовський 32-річний тернополянин Олександр Сеньовський був у зоні АТО п'ять місяців без ротації. Поранення отримав 5 лютого під Дебальцевим. Вибухом чоловіку відірвало ногу, поранило руку та обличчя. Лікарі кажуть, що чоловік вижив чудом. У лікарні в Артемівську бійцю ампутували ногу і перевели у реанімацію в Дніпропетровськ, де чоловіка прооперували. "Гранату розірвало прямо біля нього і те, що він вижив - це чудо. Ногу відірвало відразу, а рука і обличчя в жахливому стані. Добре, що він був у шоломі. Спочатку його сестра обдзвонювала всі лікарні у Дніпропетровську і його ніде не було. Потім сказали, що він у реанімації. Коли Сашу привезли туди, він стікав кров'ю, рука була вся синя. Лікарі спочатку взагалі не давали ніякої надії і казали, що не виживе. Але все-таки прооперували. Тепер він точно житиме", - каже дружина Олександра Надія Сеньовська. Стан Олександра стабілізувався, йому врятували руку. Поруч з ним дружина і мама. А вдома на тата чекає 7-річна донечка. "Волонтери допомогли з оплатою реанімації. Проте сказали, що нам на подальше лікування потрібно багато грошей. Ми зараз не в тій ситуації, щоб відмовлятись від допомоги. Я розумію, що лікування буде дорогим і невідомо, скільки потрібно буде ліків, операцій і скільки це все коштуватиме", - каже жінка. Діти міста Рівного перерахували Олександру Сеньовському понад 9 тис.грн.
4.Роман Руденчук Він дивом залишився живим. 19-річний кіборг "Рудя", став добровольцем та ще у грудні відправився захищати Донецький аеропорт. Наприкінці січня ж отримав складне поранення. Зі скроні у хлопця лікарі вийняли три осколки. Вже місяць Роман Руденчук перебуває у Рівненській лікарні, та надій повернутися на передову не полишає. Так на початку лютого рівняни зустрічали кіборга Рудю - Романа Руденчука. Вночі з Дніпропетровська швидкою його привезли до Рівненської центральної міської лікарні. Те, що хлопець вижив, взагалі називають дивом. Кіборг постраждав під час останньої атаки на Донецький аеропорт. Поблизу вибухнула міна і в нього влучили три осколки, найбільший — майже 2,5 сантиметра. Самого ж поранення Роман Руденчук не пам'ятає. Врятував "Рудю" теж доброволець - Влад. Вони два місяці воювали в Пісках, а познайомились на рівненському Майдані. Влад встиг вчасно зупинити кровотечу Роману. Роману Руденчуку лідери учнівського самоврядування шкіл міста передали під час особистої зустрічі, яка відбулася 17 квітня в обласній юнацькій бібіліотеці, 26 870 грн. За повідомленням прес-служби міськради Переглядів: 700
|
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове. |