Рубрики
... |
Тетяна Хвиль 15:35 07.05.2014 Імретинські хачапуріВипічка в будь-якому прояві –– це моя слабкість. Правда, в тому розумінні, що я люблю працювати з тістом. Але після того як спробувала хачапурі, виявилося що і їсти випічку я теж не проти. Правда, я говорю про справжні хачапурі, а не ті пиріжки, що продають на ринках під цією маркою. Сьогодні хочу поділитися рецептом імретинських хачапурі, вони не складні в приготуванні, але дуже смачні. Мій чоловік замовляв їх на біс три тижні підряд (такі речі я готую лише на вихідних) до тих пір, поки у мене не урвався терпець. Просіяти 250г борошна, додати 5г свіжих дріжджів, 200мл кефіру або кислого молока, все вимішати, накрити тісто рушником і залишити на 20 хвилин. Далі додаємо 25г розтопленого вершкового масла, і 1/4ч.л. солі, ще раз ретельно вимішуємо. Тісто має бути еластичним, його знову залишаємо під рушником, але вже на 30 хвилин. Після цього тісто розтягуємо в різні сторони, складаємо в шар і знову залишаємо для підйому. Зазвичай на це вистачає 30-40 хвилин. Поки наше тісто відпочиває, робимо начинку. В ідеалі треба брати імретинський сир, але я його не знайшла, тому замінила на домашній творог і сулугуні і рівних пропорціях. Можна взяти просто добре просолений творог. На нашу кількість тіста буде потрібно 400г сиру, 1 яйце, 50г зелені. Все перемішуємо, за потреби солимо, для цієї потреби краще взяти сванську сіль, щоб відчути справжній дух хачапурі. Розігріваємо духовку до 190-200С°. З тіста формуємо круглий пласт, в середину якого викладаємо всю начинку, краї піднімаємо і з’єднуємо в середині. Перевертаємо наш хачапур вузлом до низу, кладемо у форму для випічки. Робимо посередині отвір, змазуємо яйце і ставимо в духовку на 20 хвилин. Не чекайте яскраво-золотистого кольору, що не пересушити хачапур. А далі робимо чай, нарізаємо хачапур і насолоджуємося життям. Правда, спробуйте, ну дуже смачна випічка. Готувати легко, а готувати для близьких, ще й приємно!!!
Сванська сіль – це грузинська приправа, що отримала свою назву по місцевості, в якій її виробляли – Сванетії . Це гірський район Грузії, і всі трави, які входять до складу сванських солі, виростають там. Основні інгредієнти цієї приправи – сіль і різні прянощі. Ця спеція надає стравам неповторний аромат, гострий і пряний смак. Її можна використовувати для приготування супів, соусів, рибних, м'ясних, овочевих страв, салатів. Оригінальний смак вона надає маринадам, шашликам. Як відомо, Сванетія - високогірний і важкодоступний район Грузії, в якому проїзні дороги з'явилися порівняно недавно. А раніше, щоб дістатися туди, необхідно було зробити піший похід, тягнучи всю поклажу на собі. Природно, багато продуктів харчування, в тому числі сіль, були у великому дефіциті. І їх дуже сильно економили. От і придумали винахідливі жителі гір змішати цінний продукт – сіль з різними пряними травами, які удосталь виростають на схилах гір. У підсумку обсяг солі збільшувався, і її вистачало надовго. Отримана в результаті економії приправа мала абсолютно особливий, дивний смак і так сподобалася місцевим жителям, що вони стали користуватися нею постійно. До речі, сьогодні багато дієтологів і лікарі радять людям використовувати поменше солі, адже надмірне її вживання завдає відчутної шкоди серцево-судинній системі, ниркам. Щоб обдурити свої смакові відчуття і не помічати нестачу солі, вони радять «присолювати» їжу спеціями. Тому сванська сіль може бути сміливо рекомендована для дієти без солі і розвантаження організму від солі.
Тетяна Хвиль, Р-Р Переглядів: 700
|
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове. |