Рубрики
... |
Фото "4 влада" 18:17 19.03.2014 «Війна» за посаду головного міліціонера Рівненщини: Микола Щирук хоче ставити на коліна «недостойних»На Рівненщині триває боротьба за головне міліцейське крісло області. Цього разу у нього намагалися «підсадити» Миколу Щирука. А тим часом міністр Аваков вирішив вдатися до радикальних заходів. Попри рекомендованого у проекті рішення Президії обласної ради на посаду начальника УМВС області нинішнього тимчасово виконуючого обов’язки керівника Сергія Гандзелевського, обговорювати раптом почали іншого кандидата, лобіювання якого на посаду приписують нардепу Миколі Кучеруку.
Перед початком розгляду цього питання голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок повідомив, що напередодні поцікавився у міністерстві, чи немає у них кандидата на цю посаду, а там йому відповіли, що, мовляв, є і назвали Миколу Щирука. Сергій Рибачок зазначив, що й сам претендент на посаду перебуває наразі у залі й готовий виступити перед громадськістю. Голова облради Михайло Кириллов чи то й справді був здивований, чи майстерно зобразив подив, але слово кандидатові надав.
У свою чергу, присутні майданівці, інші громадські активісти, які не брали участь у роботі Президії, а просто були присутні в залі, зустріли прізвище Щирука несхвальними вигуками, звинувачуючи депутатів у партійних домовленостях. Зрештою Микола Щирук сам узявся заспокоїти крикунів і попросив дати йому виступити, пообіцявши, що, якщо громада категорично його не сприйме, то він не погодиться на посаду і заперечив будь-яке лобіювання його призначення з боку будь-кого з партійних лідерів.
- Я зустрівся з народними депутатами Миколою Кучеруком, Олегом Осуховським і Віталієм Чугунніковим, - провадив Микола Щирук. - Ще при Чайці (В’ячеслав Чайка – екс-начальник УМВС області, - авт.) мені пропонували йти до нього в заступники, але я відмовся. Тому зараз, якщо мені довірять цю посаду, буду виконувати свої обов’язки. Я вважаю, що людина, яка носить погони, насамперед має бути патріотом, по-друге, професіоналом, а по-третє, порядним. І в мене ці якості є. Окрім того, я впевнений, що у міліції є порядні люди, а по відношенню до тих, хто не достойний працювати, я готовий приймати відповідні рішення. Я готовий сам особисто пройти люстрацію, а тоді провести люстацію усього керівного складу управління. Тоді я нестиму повну відповідальність за людей, які зі мною працюють. Для мене немає різниці – колишня влада, чи нинішня, і якщо будуть факти, то готовий порушити кримінальну справу і по Миколі Кучеруку.
Однак це не переконало присутніх громадських активістів, яких була повна зала. Зчинився гармидер. Михайло Кириллов марно закликав до порядку. Нарешті, перекричавши усіх, слово узяла жінка, яка представилася Оленою Ткачук (можливо, прізвище вказано невірно, бо через вигуки погано було чути, - авт.) з Костополя. Вона запитала, чи пан Щирук узгоджував свою кандидатуру з Майданом, чи зустрічався з громадськістю? Не отримавши відповіді, пані Олена обурено запитала: «Чого Ви себе пропонуєте на цю посаду, коли ми в Рівненській області вже визначилися, кого хочемо бачити»? Тут зала вибухнула новим обуреннням: «Кого? Кого?» - Будемо на майдані визначати, кого конкретно, - заявила пані Олена.
- То ви вже визначили, чи будете визначати? – скерували тепер свій гнів на жінку присутні у залі.
- Будемо визначати, - заявила активістка й вправно «зіскочила» з теми, знову напосівшись на Миколу Щирука. – Чому, Ви, пенсіонер, не даєте можливість працювати молодим?
На це Микола Щирук заявив, що не важливо те, що він пенсіонер, головне, що хоче і може працювати для громади, бо має відповідну професійну компетентність. Він також заявив, що потрібно залишати порядних працівників міліції, які безумовно ж є. А недостойних – ставити на коліна і звільняти. Він також наголосив, що у міністерстві сказав, що не погодиться на посаду, доки не пройде громадське погодження. На це пані Олена з Костополя відповіла, що, мовляв, «те, що в кулуарних домовленостях вирішується, на громаду працювати не може». Натякаючи, вочевидь, на клопотання нардепа Миколи Кучерука перед міністром Аваковим щодо призначення Миколи Щирука.
Жару до вогню піддав ще й керівник «Правого сектору» у Західному регіоні Олександр Музичко, який заявив, що Миколу Щирука лобіює нардеп Микола Кучерук, тому «Правий сектор» не сприйме Щирука на цій посаді, бо «за що ж тоді боролися»?
- Коля (до Миколи Кучерука, - авт.), більше до мене не приходь і не проси підтримки, - під сміх у залі заявив Олександр Музичко. - Я твого представника не підтримую. Я теж можу привести свого за два дні, і «Правий сектор» за місяць навів би порядок в міліції.
Сварка і суперечки у залі тривали ще деякий час. Зокрема тепер уже члени Президії заходилися з’ясовувати, а хто ж вніс у проект звернення щодо пропозиції призначити головним міліціонером області прізвище Сергія Гандзелевського. Здавалося, що й Президія зараз зчепиться у сварці, але голова облради Михайло Кириллов узяв удар на себе, зазначивши, що вважає, що наразі в. о. начальника УМВС Сергій Гандзелевський влаштовує громадськість, тому, мовляв, президія вирішила ініціювати звернення щодо його кандидатури до міністра. У свою чергу, Сергій Гандзелевський зазначив, що ніколи не був і не є кандидатом на посаду начальника УМВС області. Однак, якщо буде рішення щодо його призначення, то він його виконуватиме.
У підсумку Президія Рівненської облради не прийняла ініційоване нею звернення до Авакова. А щодо Миколи Щирука, то до його питання вирішили повернутися через два дні. Йому запропонували підготувати за цей час декларацію про доходи за останні два роки та розширену автобіографію.
«Я не красна дєвіца на подіумі, але й не з тих, кого ставлять на коліна» Так зазначив під час свого самопредставлення Микола Щирук. А про себе розповів таке:
- Я не збираюся йти поза спинами, як попередники. Я отримав телефонний дзвінок з міністерства від людей, з якими я працював понад 9 років тому. Я покинув органи внутрішніх справ після 25-ти років вислуги у 2005 році. Я передзвонив Миколі Кучеруку і запитав, що якщо є підтримка нардепів від Ріненщини, то я готовий з ними зустрітися Нехай вони мене побачать, зададуть питання. Якщо громада мене приймає – будемо вирішувати питання. Я собі вирішив, що якщо є підтримка, то чого б не спробувати? Я тут народився, багато знаю... Народився у Корецькому районі. Після служби в армії навчався у школі міліції. Після закінчення був призначений інспектором БХСС (сучасний ВДСБЕЗ – відділ боротьби з економічними злочинами, - прим. ав. ) у Костопільському райвідділі міліції, де пропрацював 14 років. І дійшов до першого заступника начальника райвіділу. У 1997 році мене запросили в апарат (управління УМВС області, - прим. авт. ) і призначили згодом начальником ВДСБЕЗ. У 2000 році був запрошений на першого заступника начальника УБОЗ Івано-Франківської області, де пропрацював до 2005 року. Чому звільнився? Можу сказати, як кажуть, що душа хотіла, а ноги зупинилися. Прийшла нова влада... Сказали, яку справу треба розвивать, я знав, що там пішли гроші, і я подав рапорт і пішов геть. З 2005 року і донині я на посаді начальника безпеки нафтопромислових районів «Укрнафти» у західній частині України. Ми контролюємо нафтогазовий видобуток у Львівській, Івано-Франківській, Тернопідльській областях.
А тим часом Міністр Аваков Війна за кадри, яка розгорнулася по всій Україні між основними партійними гравцями, вочевидь, уже дістала міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. І, втомившись від прохачів, він ухвалив радикальне рішення – публічну процедуру кадрових призначень в областях. Розробив її спільно з керівником люстраційного комітету Єгором Соболєвим. Відтепер усі раніше призначені в областях керівники міліції та ДАІ звільняються з посад і переходять у статус в. о. Люстраційний комітет спільно з кадровою комісією МВС проводить аналіз роботи керівників на місцях і напрацьовує пропозиції для вирішення міністру. На вакансії люстраційний комітет і кадрова комісія МВС здійснюють публічний відбір кандидатів за участі громадськості. Усе має бути прозоро і в максимально стислі строки.
Єгор Соболєв запропонував залучити до процесу ще від журналістів Юрія Бутусова, від правозахисників Євгена Захарова. Про усе це міністр Аваков повідомив у своєму блозі на «Українській правді». Світлана Калько, портал «Четверта влада» Переглядів: 683
|
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове. |