Рубрики
... |
14:08 26.02.2014 Звернення депутатів Рівненської міської ради до Верховної Ради України, обласних рад, міських рад обласних центрів, щодо першочергових дій з врегулювання кризи в Україні.За 23 роки існування України в сучасному вигляді держава припинила задовольняти інтереси і побажання більшості громадян, що викликає їх обурення і несприйняття ними законодавства, органів державного управління, політичних партій. Євроінтеграційні прагнення народу України є не самоціллю, а чітким розумінням ідеалів демократії, справедливості та рівності вже втілених у європейській спільноті. Політичні лідери, претендуючи на владу, повинні мати чіткі зобов’язання перед суспільством, за реалізацію яких вони мають відповідати. Усвідомлюючи свою роль в цій унікальній суспільно-політичній ситуації для забезпечення реалізації здобутків народної боротьби на майданах 2013-2014рр., Рівненська міська рада вимагає здійснити нагальні зміни законодавчої бази та принципів управління державою для відкриття перед Україною демократичного європейського шляху розвитку. Наші пропозиції узагальнені на основі концентрації першочергових побажань мешканців Рівного, з якими вони до нас звернулися. Звертаємося до вас, як до носіїв законодавчої ініціативи з вимогою негайно реалізувати наступні зміни до законодавства України.
Державне управління. 1. Передати всю повноту владу місцевим радам, а саме ліквідувати систему адміністрацій в сфері місцевого самоуправління та передати управлінські функції виконавчим комітетам обласних та районних різного рівня. 2. Ввести кримінальну відповідальність за проведення політичної агітації, спонукання, або примусу в державних та комунальних установах до зміни політичних поглядів та переконань, голосування на користь певної політичної партії або особи. 3. Запровадити прозорий механізм проведення конкурсів на заміщення вакантних посад в державних установах та в органах місцевого самоврядування, для забезпечення пріоритетності професійних якостей над партійною приналежністю. 4. Реалізувати механізм відкликання виборцями осіб з усіх виборних посад.
Бюджет. 1. Надати право кожній територіальній громаді самостійно відкривати рахунок в банківській установі для обслуговування свого бюджет. Це пов’язано зв’язку з тим, що система органів Державного казначейства України повністю себе дискредитувала. 2. Встановити прозорий і єдиний механізм надання державою субвенцій місцевим радам та дотування галузей народного господарства. 3. В сфері державних закупівель має бути передбачено механізм, згідно якого вартість на більшість товарів, робіт, послуг щомісячно визначається Міністерством економіки та публікується. Всі розпорядники бюджетних коштів мають право без проведення процедури тендерних торгів придбавати ці товари, роботи, послуги за умови відхилення кінцевої ціни не більше , як на 5 % від прийнятої на державному рівні. Всі відхилення цін затверджуються рішенням місцевої ради.
Житлово-комунальне господарство 1. Профінансувати державні програми енергозбереження житлового фонду, залучити до цього кошти держави та місцевої влади на рівні областей, районів та міст. . 2. Прийняти закон про приватні управлінські компанії та обслуговуючі кооперативи, що дозволить демонополізувати ринок житлово-комунальних послуг населенню. Прийняти програму підтримки та розвитку ОСББ для забезпечення розпорядження мешканцями коштів, зібраних як «квартплати» та покращення якості житлово-комунальних послуг.
Права і свободи 1. Створити Національне бюро розслідувань, в яке об’єднати всі слідчі підрозділи, що дасть єдиний підхід до розслідування кримінальних справ і зупинить різноманітні підходи до застосування законодавчих норм. 2. Створити, як незалежний державний орган – Антикорупційне бюро, якому передати повноваження з розслідування всіх справ, пов’язаних із корупційними діями. Розширити повноваження Рахункової Палати Верховної Ради України в сфері контролю державних органів з питань протидії корупції. 3. Запровадити механізм проведення державної реєстрації права власності на земельні ділянки та нерухомість, а також обтяжень таких прав, у термін не більше 48 годин з моменту звернення до органу Державної реєстраційної служби та забезпечити прозорість реєстрації вказаних прав. 4. Надати безумовне право громадянам України висловлювати свою політичну позицію. Скасувати механізм повідомлення та погодження мирних зібрань громадян. 5. Місцева влада усіх рівнів має отримати право висловити недовіру керівникам правоохоронних органів, податкової адміністрації, органів прокуратури та суду на території місцевої територіальної громади. 6. В усіх регіонах мають бути створені незалежні комісії зі складу представників громадських організацій, депутатського корпусу місцевих рад, ради адвокатів, з перегляду відповідності займаним посадам усіх працівників міліції, прокуратури, податкової адміністрації на предмет: участі в політичних репресіях, порушенні прав і свобод людини, причетності до корупційних дій.
Судова влада 1. Ліквідувати апеляційну ланку судів в існуючому вигляді: її має замінити обраний народом апеляційний суд відповідної області в необхідному кількісному складі. Призначення суддів проводити шляхом обрання їх прямим голосуванням, мешканцями відповідної територіальної громади. Передбачити ефективний механізм відкликання судді. Цей народний апеляційний суд буде виконувати функції апеляційного суду, для всіх видів спеціалізованих судів у відповідних колегіях. 2. Негайно запровадити у кримінальному судочинстві механізм суду присяжних з тяжких і особливо тяжких злочинів.
Економіка. 1. Внести зміни в законодавство України для визначення чіткої дисциплінарної, адміністративної та кримінальної відповідальності представників державних контролюючих органів , що здійснюють перевірки на СПД за прийняття рішень, які в подальшому неодноразово повністю, або частково скасовуються судами. 2. З метою повернення капіталів з за кордону провести податкову амністію, яку провели практично у всіх країнах пострадянського простору. Провести її шляхом декларування всіма громадянами всіх видів свого майна. Визначити, що все майно, яке не потрапило під декларування є майном держави і провести його націоналізацію. Запровадити обов'язково суцільне щорічне декларування громадянами своїх доходів і майна (автомобілів, нерухомості, вкладів в СПД, цінні папери і банки). На час проведення амністії, всі спори , щодо сплати податків громадянами мають бути скасовані на користь громадян. Всі податкові спори СПД, які ведуться на час амністії можуть бути завершені шляхом укладання мирових угод із сплатою єдиної ставки в розмірі 10-15 % від суми нарахованих податків. 3. В системі оподаткування суб’єктів підприємницької діяльності запровадити єдиний податок з обігу у розмірі 2% від усіх коштів, що надійшли на банківські рахунки СПД. Податковим агентом по стягненню коштів виступає обслуговуючий банк (під наглядом Національного банку України) який стягує в автоматичному режимі 2% від усіх коштів, що надійшли на рахунки СПД. Запровадити єдиний соціальний внесок у розмірі 10%, як єдиний податок від усіх доходів фізичної особи. Податковим агентом визначити банківську установу, яка здійснюватиме його автоматичне стягнення з коштів, що надходять на рахунок особи. Розподіл отриманих коштів в бюджет проводити із залишенням в розпорядженні місцевої громади не менше 75 % від зібраних коштів. Скасувати Податковий кодекс України (Кодекс від 02.12.10 №2755-VI) та ліквідувати Міністерство доходів і зборів. Залишкові функції контролю за реєстрацією суб’єктів підприємницької діяльності, та відкриттям рахунків передати Міністерству фінансів та Національному банку України, за переміщенням товарів через кордон – Державній службі статистики.
Цей проект змін вважаємо початком широкої позаполітичної дискусії, наслідком якої бачимо припинення колапсу усіх сфер життя суспільства. Пропонуємо колегам з інших місцевих рад, представникам експертного середовища та усім громадянам надати свої пропозиції до цього звернення. Депутатська фракція "Рівне європейське" в Рівненській міській раді Переглядів: 548
|
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове. |