Рубрики
... |
Тетяна Хвиль 16:15 17.12.2013 Аромосеанс на кухні Тетяни-чарівниціІноді мені здається, що на кухні вирує якась магія (у мене так часом така комедія трапляється, що не вистачає слів), особливо коли застосовуються якісь спеції, приправи. Мені спеції подобаються аж занадто (це не моя думка). Особливо люблю готувати суміші для різноманітних страв, ось це і є справжнє дійство (напевне, так себе відчували алхіміки середньовіччя), коли береш зовсім, здавалося б, несумісні інгредієнти і отримуєш цілу гамму ароматів, які немов зводять з розуму. Таку ароматну бомбу я сьогодні і пропоную вашій увазі. Отже, беремо 1 стручечок кардамону, 1 пелюстку бад’яну, 5 горошин духмяного перцю, 2 бутони гвоздики і перемелюємо в ступці (можна і в кавомолці, але в ній чомусь суміш виходить не такою запашною). Додаємо 2 ч. л. кориці меленої і 1,5 ч. л. імбиру меленого, все змішуємо і пересипаємо у баночку, яка щільно закривається. Зберігається до одного року. Завтра я підготую рецепт різдвяного печива, де така суміш є головною складовою (я його спекла на свято Миколая для свого племінника, залишилося тільки прикрасити). При приготуванні цих прянощів аромат буде лунати будинком десь до тижня, навіюватиме новорічний настрій і поліпшуватиме самопочуття. А ще, гарно запакована, суміш може відіграти роль подарунка для рідних (я так і зроблю, у мене ціла батарея цих примочок, потім похвалюся.) Готувати легко, а для готувати для своїх близьких ще й приємно!!!
Плоди кардамону використовують переважно як прянощі. Та не всі знають, що крім харчових якостей вони мають лікувальні властивості. Адже ці плоди багаті на кальцій, фосфор, залізо, магній та цинк. Зокрема, природного цинку в них більше, аніж в інших прянощах. Перемелені на борошно плоди кардамону треба додавати до овочевих і м’ясних страв, а також до чаю та кави. Така їжа та напої мають не тільки ніжний і приємний аромат, а й корисні для організму вітаміни. Не випадково мешканці Сходу називають кардамон царем спецій, бо знають: він лікує шлунок, геморой, регулює утворення шлункового соку, нормалізує його кислотність, відновлює та покращує апетит у дітей і дорослих, усуває печію, закрепи, відчуття важкості у шлунку, печінки. А ще – сприяє підсиленню функції статевих залоз у чоловіків, нормалізує роботу сечостатевої системи, зокрема, нирок. Якщо цей орган хворий, то добова доза кардамону має складати пів чайної ложки. А якщо нирки працюють добре, тоді додавайте у страви лише третину чайної ложки кардамонового борошна. Ця рослина має властивість розігрівати організм, стимулювати всі його процеси, а особливо серцеву діяльність. Після вживання кардамону в стравах та чаях перестають мерзнути руки, нормалізовується понижений тиск, підсилюється енергетика всього організму. Всі мої рідні також помітили, що ця чудова приправа додає сили. Коли відчувається тривога в серці, то замість ліків можна взяти 2 зернини кардамону і ретельно їх розжувати. Хто любить каву, додають до неї кардамон. І що характерно, від такої кави не підвищується тиск і не прискорюється серцебиття. А який же у неї пікантний смак! Взагалі, для збереження серця і покращення його роботи, замість ліків використовують прянощі. І одним із перших є кардамон.
Тетяна Хвиль, Р-Р Переглядів: 1029
|
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове. |