Рубрики
... |
Тетяна Хвиль 16:22 10.12.2013 Свято на кожен деньФарширована риба. Відразу уявляємо гарно накритий стіл, смачні страви, тобто ми бачимо свято, але, на жаль, воно буває не так часто, як нами би цього хотілося. Може варто робити невеликі свята для себе і своїх рідних частіше? Необов’язково брати дорогі продукти, головне щоб вони були свіжі. Але повернемося до риби, пропоную нафарширувати скумбрію, ця страва виходить недорогою, але смачною, гарною (і пісною, що зараз актуально). Беремо рибину середнього розміру, розморожуємо і виймаємо хребет (в цьому випадку поміститься більше начинки і на розрізі буде дуже класно виглядати). Для начинки підсмажуємо невелику цибулю із морквою, а потім додаємо грам 200 броколі ( дрібно порізаної), тушкуємо 5-10 хв., потім додаємо томатний соус, лаврове листя, солимо, перчимо за смаком. Коли начинка охолоне, фаршируємо рибу і загортаємо її у фольгу (перед цим фольгу потрібно змастити олією, щоб риба не прилипла). Запікаємо 40-45 хв. при 180°С. Коли вийняли із духовки, на наш згорток кладемо щось важке (я кладу дошку для нарізки, а зверху ставлю ступку) і залишаємо до повного охолодження. Головне не передати куті меду, тобто не брати щось надто важке, щоб не отримати на виході рибний млинець. Якщо зробити все правильно, то наша фарширована рибка буде різатися дуже гарними скибочками, а з огляду на те, що ми робимо свято, це буде дуже і дуже доречно. Подаємо із посмішкою, гарним настроєм, а споживаємо із задоволенням. Готувати легко, а готувати для близьких ще й приємно!!!
В Римській імперії на голови переможців і мудреців вдягали лаврові вінки. У наш час ми використовуємо лавровий лист як спеції, однак не всі знають, що завдяки лікувальним і цілющим властивостям лавровий лист застосовується як лікарський засіб.
1. Лавровий лист багатий на фітонциди, які містять багато корисних мікроелементів; дубильні речовини, такі необхідні нашому організму, адже вони сприяють виведенню з організму шлаків, підвищенню імунітету. Особливо приємно те, що лавровий лист повністю зберігає свої цілющі властивості у висушеному вигляді.
2. Лавровий лист - гарний засіб від стоматиту.
3. При запаленні ясен рекомендується жувати лист.
4. При лікуванні цукрового діабету і ревматоїдного артриту застосовують настій Лаврушко: 30-40 листя лавра залити 0,5 літра окропу. Пити вранці натщесерце і протягом дня до їжі по 2 ст.л. 3-4 рази на день.
5. При гаймориті допомагають краплі лаврового олії. Їх можна зробити самим. Для цього: подрібніть 30 г лаврових листя, залийте склянкою рослиноі олії, настоюйте 5 діб і процідіть. Ця олія використовується і як засіб від пролежнів.
6. Корисні і цілющі властивості лаврового листа застосовуються для лікування туберкульозу: лавровий лист покращує опірність організму хвороботворним бактеріям, підвищує імунітет організму в цілому, а летючі ароматичні речовини лавра пригнічують розвиток туберкульозної палички.
7. При золотусі, гнійному захворюванні вух і шкіри голови миють голову відваром лаврового листа.
8. При пітливості ніг радять приймати лаврові ванночки. Перед сном кинути в таз з гарячою водою 20-40 лаврових листків і потримати ноги в цьому настої.
9. Відвар лаврового листя використовуєть і в профілактичних цілях для підвищення імунітету. 5 г лаврового листя (близько 15 штук) покласти в 300 г води, довести до кипіння і варити 5 хвилин, потім настояти у термосі 3-4 години, процідити і приймати весь цей настій по 1 ст.л. протягом дня. Курс лікування - 3 дня, через 2 тижні можна його повторити.
10. Виявляється, лаврове листя може замінити дитині няню: якщо дитина вередує або ніяк не може заснути, покладіть пару листочків в дитяче ліжечко, зазвичай діти швидко заспокоюються і засинають.
11. При болях у вухах треба налити в емальованих каструльку стакан води, покласти туди 5 лаврових листочків, довести до кипіння і настояти 2 години, щільно укутавши, закапують у хворе вухо по 3-4 краплі отриманого відвару і пити його по 3 ст.ложки. Процедуру повторюють по 3 рази на день.
12. А ще лавр допомагає позбутися кашлю й чистить повітря квартири: достатньо запарити 1-2 листочки, глибоко дихати, і дезінфекція легень і всього приміщення забезпечена.
13. При шкірних захворюваннях можна використовувати відвар лаврового листа: 10 листків заварити зранку в 1 літрі окропу. Увечері вилити відвар у велику ванну. Повторювати 10 разів через 2-3 дні.
14. Лаврова олія: для приготування необхідно подрібнити 30 г лаврового листя, залити 1 склянкою соняшникової олії, настояти протягом тижня при кімнатній температурі. Процідити і перелити в пляшку з темного скла. Зберігати в холодильнику. Використовують зовнішньо при лікуванні суглобів, наривів і шкірних висипань. При застуді, болях у горлі і кашлі - для інгаляцій (досить кілька крапель в окріп та подихати над паром кілька хвилин). Також застосовується лаврова олія при жовчнокам'яній хворобі. Олію застосовують по 10 крапель у суміші з молоком чи кефіром 2-3 рази на день.
15. Лаврова олія - чудовий і доступний засіб для лікування і профілактики багатьох хвороб і неодмінно повинна бути в домашній аптечці у кожному домі.
16. Особливих протипоказань немає, але лавровий лист володіє в'яжучими властивостями і тому можливі закріпи. Якщо людина схильна до них, то, поки вона п'є настоянку з лавра, необхідно їсти побільше буряку та чорносливу або трохи зменшити дозу настою.
Тетяна Хвиль, Р-Р Переглядів: 810
|
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове. |