Рубрики
... |
10:21 09.12.2022 Яка ситуація із електропостачанням на Рівненщині? Відповіді на найпоширеніші запитанняНачальник Рівненської ОВА Віталій Коваль та голова правління ПрАТ «Рівнеобленерго» Сергій Невмержицький під час брифінгу відповіли на запитання, які найчастіше задають жителі області 1. Що можете сказати про ситуацію з електропостачанням на Рівненщині? Сьогодні це наш енергетичний фронт. І головне завдання – втримати цю систему в цілісності. Наші енергетики на своєму фронті б’ються за це 24/7.Вся Україна працює в об’єднаній енергетичній системі. Сьогодні не йдеться про постачання струму на певній вулиці, у мікрорайоні чи населеному пункті. Нині стоїть питання про виживання всієї енергетичної системи країни. Для того, щоб втримати стабільну роботу енергосистеми в таких умовах та уникнути ще більших аварій, Укренерго вдається до примусових обмежень споживання – до 40% по країні. Зараз графіки застосовуються по всій Україні.
2. Як звичайним мешканцям області зрозуміти що таке ліміти і яка ситуація з їх доведенням для нашої області? Говорячи мовою, зрозумілою рівнянам - ліміти споживання, потужності - це певна кількість МВт електричної енергії, яку область не може перевищити. Ці обсяги для Рівненської області наразі коливаються в межах 50-60% від потреби. У 2021 році Рівненщина у середньому споживала 485 мегават в годину. За рік підприємства наростили потужності, потреба складає до 530 мегават. А сьогодні, на жаль, отримуємо 263. Ми очікуємо, що після відновлення генеруючих потужностей в країні ліміти почнуть зростати. Однак, як кажуть в Укренерго, вийти на рівень споживання, який був до ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі, наразі можливостей немає. Оскільки внаслідок прильотів пошкоджене також високовольтне обладнання, що впливає на можливості транспортування електричної енергії до кінцевого споживача. Очільник області зауважив на тому, що є існує три типи відключень: - ПЛАНОВІ. Вони потрібні для того, аби збалансувати енергетичну систему нашого регіону. Їх можна спланувати. Про такі відключення споживачів інформують щодня. - АВАРІЙНІ. Через удари ракет по наших підстанціях енергетична система нестабільна. Мережі виходять із ладу. Не можна спрогнозувати час та тривалість аварійних відключень. Крім того, ці відключення застосовуються у випадках, коли за короткий термін (від 3 до 15 хвилин) потрібно негайно знизити обсяг потужності, що споживається з мережі. - ЕКСТРЕНІ. Це непрогнозовані вимкнення світла. Їхнє введення контролює компанія «Укренерго». Їх застосовують у випадку, коли зростає споживання електрики. Аварійні відключення спрогнозувати неможливо. Точно передбачити, якими будуть руйнування після влучання ракет по підстанціях і де будуть виникати аварії електромереж, не можна. Закликаю поважати працю енергетиків, які відновлюють пошкоджені електромережі, щоб якнайшвидше повернути енергоживлення в кожну домівку. Треба набратися терпіння! Витримка та мужність - це те, що знадобиться цієї зими, якщо ми хочемо вистояти на енергетичному фронті, перемогти ворога на війні.
3. Чому обмежують електропостачання навіть тоді, коли в нашу область не влучило? Електромережі Рівненської області – частина об’єднаної енергетичної системи України. НЕК «Укренерго» щодня надає на кожну область ліміти електроенергії. Для Рівненщини це 40-60% від потреби. Коригування лімітів відбувається декілька разів на день в залежності від ситуації в окремій області та енергосистемі країни загалом. Тобто, незалежно від того, в яку область влучила ракета окупанта, страждають всі регіони.
4. Чому у деяких будинках вимикають світло частіше, ніж в інших? Рівнеобленерго насамперед дбає про наявність електропостачання для важливих об’єктів для життєдіяльності громад. Це для нас завдання номер 1. Різні будинки та навіть під’їзди однієї багатоповерхівки можуть бути заживлені від різних підстанцій та ліній електропередачі. Під час вимкнень енергетики їх чергують. Але якщо якісь будинки залишаються з електропостачанням, то це свідчить про наявність об`єктів критичної інфраструктури на лінії, що їх живить. До прикладу: лікарня, водоканал, каналізаційні споруди тощо. Саме тому будинок, який заживлений від тієї ж мережі, що і об’єкт критичної інфраструктури, не відключається.
5. Чи були враховані зауваження представників ОСББ щодо несинхронізованості графіків Рівнеобленерго і Рівнетеплоенерго, що викликало проблеми з опаленням в багатоповерхівках обласного центру? В Рівненську ОВА почали надходити звернення щодо відсутності тепла в оселях рівнян через перебої з електроенергією. З такою ж проблемою до мене прийшли голови ОСББ. Після чого терміново зібрав нараду з керівництвом ПрАТ «Рівненобленерго» та ТОВ «Рівнетеплоенерго». Основна проблема на сьогодні в тому, що неможливо заживити котельні і теплові пукти одночасно. Причина – не вистачає потужностей після чергових ракетних ударів. Наразі відпрацьовуємо синхронізований графік між обласними тепло- і енергокомпаніями. Важливо включати котельні та індивідуальні теплові пункти одночасно (там, де це можливо). А де неможливо - поставити генератори. Закупити їх доручив місту ще місяць тому. «Рівнетеплоенерго» передало до міської ради лист з проханням про забезпечення певної потужності генератори. Деякі менш потужні вже приїхали, інші – очікуємо найближчим часом.
6. Чому графіки можуть «не працювати»? Виникають ситуації, коли необхідно терміново збалансувати систему - диспетчер «Укренерго» помічає, що в якомусь окремому регіоні держави або енергосистемі країни загалом, немає балансу між виробництвом та споживанням електроенергії, тож його потрібно швидко встановити. Тоді до диспетчерів Рівнеобленерго надходить команда від НЕК «Укренерго» в терміновому порядку – до 15 хвилин – зменшити потужність в мережах області. Інакше мережі вийдуть з ладу на тривалий термін. Тому диспетчер змушений обмежувати потужність навіть у тих споживачів, які за графіком мали б бути зі світлом. Це може впливати на тривалість перерв у електропостачання.
7. Чому в навколишніх будинках після відключення з’явилося світло, а в моєму – ні? Електрообладнання не витримує різкого навантаження, коли всі споживачі одночасно вмикають електроприлади, або не вимкнули їх з розеток і в момент відновлення електропостачання, наприклад, бойлери, обігрівачі, електроплити різко і одночасно починають споживати велику кількість електроенергії – відбувається вихід з ладу обладнання на підстанціях або у електромережах. Стається аварійне вимкнення. У такому випадку необхідний виїзд бригади, яка здійснює заміну обладнання, ремонт мережі, і тільки після цього можливе відновлення електропостачання у такому будинку. Це також впливає на тривалість перерв у електропостачанні.
Хочу звернутися до усіх мешканців Рівненщини і запевнити – Рівнеобленерго робить усе, наш персонал працює у цілодобовому режимі, щоб наша область, наші споживачі отримували електропостачання. Не все залежить від нас, ми обмежені лімітами. Однак ми дослухаємося до зауважень, враховуємо їх, працюємо по максимуму в складних умовах, які спричинені діями нашого ворога. Енергетики все відновлять, відбудують. На це потрібен час і тому ми просимо у наших споживачів про розуміння і терпіння. Ми, як і всі, живемо в таких самих умовах, як і решта наших споживачів. Пресслужба Рівненської ОВА Переглядів: 588
|
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове. |