Рубрики
... |
Тетяна Хвиль 15:54 14.10.2013 Пташине молоко або Смак дитинства: рецепт від Тетяни-чарівниціДуже давно хотіла спекти торт «Пташине молоко», але хотілося такого, як у дитинстві. Коли почала шукати рецепт, жахнулася – рецептів була тьма-тьмуща, але не таких, як хотіла я. Тоді почала пошуки у старих радянських книжках (у мене їх є кілька, починаючи з 1936 року), і таки знайшла. Взагалі, торт придумав Володимир Гуральник, кондитер легендарного ресторану «Прага», який взяв за основу суфле, яке зазвичай використовували для приготування цукерок, і переробив його на торт, що став символом епохи. Сам по собі рецепт простий, головне правильно зробити суфле. Спочатку даю повний рецепт, а потім послідовність приготування торту: Коржі: 100 г масла 100 г цукру 2 яйця 140 г борошна Суфле: 2 білки (60 г) 460 г цукру 1\2ч.л. лимонної кислоти 4 г (2ч.л. без верха) агар-агару 200 г масла 100 г згущеного молока ванілін Глазур: 75г шоколаду 50г масла форма діаметром 22-24 см Для початку замочуємо агар-агар в 140 мл холодної води на 1 годину. Збиваємо масло із згущеним молоком і залишаємо на кухні, щоб не втратило пластичності. Тим часом робимо основу на торт. Це кексове тісто, отже, збиваємо масло із цукром, додаємо яйця і борошно. Тісто намащуємо на підготовлені форми (або контури намальовані на пергаменті) і випікаємо 10-15 хв. Коржі виходять крихкими, тому обережно знімаємо і охолоджуємо. Тепер варимо основу для суфле: доводимо замочений агар до кипіння і додаємо туди весь цукор. Постійно помішуючи, варимо до збільшення рідини в об’ємі вдвічі і утворення пузирів, знімаємо з вогню і даємо охолонути хвилин 15-20, а самі починаємо збивати білки в пишну піну (обов’язково треба додавати лимонну кислоту, тоді утвориться щільна, блискуча маса). Починаємо додавати в білки наш сироп (вливаємо тоненькою цівочкою) збивати масу не перестаємо. Суфле відразу збільшиться в об’ємі (дивлячись на такі перетворення, серце радіє). Після того як вилили весь сироп, додаємо масляний крем і теж збиваємо, але на самих малих обертах. В роз’ємну форму кладемо один корж ( я перестрахувалася і вистелила форму плівкою), заливаємо суфле і знову кладемо корж, ставимо в холодильник на 3-4 години (агар застигає дуже швидко, мені вистачило години). Зверху заливаємо помадкою (розтоплюємо шоколад із маслом). Я не вмію прикрашати торти, тому просто посипала керобом (замінник какао). Яке воно вийшло на смак? Пробувала дуже прискіпливо, потім чіплялася до чоловіка – йому, як і мені, нагадало дитинство. Торт насправді дуже просто готується, а смак – це щось неймовірне. Спробуйте, готувати легко!!!
Що таке кероб? По-перше, на відміну від какао-бобів, кероб солодкий сам по собі і не вимагає при приготуванні солодощів додавання рафінованого цукру. По-друге, кероб містить багатий набір вітамінів і мінеральних речовин. Кероб на 8 % складається з протеїну і містить вітаміни А, В, В2 і D. У ньому міститься багато кальцію, фосфору, калію і магнію, а також в ньому містяться залізо, мідь, нікель, барій і марганець. По-третє, кероб значно знижує засвоювання надлишку холестерину при щоденному прийомі їжі . Його гіпохолестеринова здатність у два рази сильніша ніж, у інших харчових волокон. По-четверте, на відміну від кави і какао, кероб не містить психотропних речовин: кофеїну і теоброміну, які є в шоколаді і які викликають звикання та алергію. Кофеїн і теобромін – це стимулянти. Кофеїн впливає просто на мозок, стимулюючи почуття, натхнення і пильність. Кофеїн може передаватися з грудним молоком, вагітним жінкам також рекомендується утриматися від прийому кофеїну. Кофеїн має болезаспокійливі властивості, але також має побічні ефекти: занепокоєння, нервозність, нудоту і почастішання серцебиття . Він стимулює вироблення шлункового соку і діє як сечогінний засіб, тобто через нього разом з водою може відбутися витік розчинних у воді вітамінів В і С. Кофеїн стимулює вивільнення запасів енергії тіла, тобто запас цукрів різко надходить у кров. Самі знаєте, до чого це може призввести: діабет, ожиріння тощо. У керобі відсутній фенілтіламін, який викликає мігрень, і фромамін, який крім мігреней викликає алергію. У керобі немає щавлевої кислоти, яка не дає організму використовувати кальцій і цинк. Ці мінерали (кальцій і цинк ) необхідні для здорової шкіри. Наявність щавлевої кислоти в шоколаді може бути причиною прищів, які зазвичай з'являються у підлітків, схильних до надмірного споживання шоколаду. Кероб містить великі вуглеводи (цукри) і дубильні речовини. Вуглеводи роблять кероб клейким, здатним поглинати воду і діяти як загущувач . Дубильні речовини керобу зв'язують токсини, таким чином дезактивуючи їх. Звичайно, кероб не панацея і не лікарський препарат. Ті, хто люблять і їдять шоколад, можуть перейти на кероб . У будь-якому кулінарному рецепті можна замінити порошок какао на кероб.
Тетяна Хвиль, Р-Р Переглядів: 857
|
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове. |