![]() Рубрики
![]() ... |
![]() 22:09 10.10.2017 Сім способів очистити посуд з нержавіючої сталіНержавіюча сталь - поширений матеріал на кухні. Однак і він з часом втрачає свій гарний вигляд. Як правильно чистити посуд з нержавіючої сталі, читайте в огляді. Можна заявити з повною впевненістю, що на кожній кухні знайдеться який-небудь предмет з металу, що називається техническая нержавейка. І це не дивно. Такий матеріал зручний, практичний, довговічний і має привабливий зовнішній вигляд. На жаль, при неправильному використанні, та й просто з часом, навіть нержавіюча сталь втрачає свій товарний вигляд. А ось очищення такого посуду може стати справжнім випробуванням.
Важливо регулярно проводити очистку каструль і сковорідок і знати, як прибирати особливо в'їдливі плями. Спеціально для вас ми знайшли кілька корисних порад, за допомогою яких нержавіюча сталь набагато довше збереже приємний вигляд.
Чому важливо чистити посуд з нержавіючої сталі
Нержавіюча сталь досить стійка до тепла, корозії, плям. В її складі присутній хром, який при взаємодії з киснем в повітрі створює захисну плівку. Такий захист запобігає виникненню іржі і які важко плям.
Якщо сталева поверхня покрита жиром або брудом, така реакція може не відбутися. Отже, сталь стає вразливою і може піддатися корозії або зносу. Таким чином, посуд втрачає всі свої корисні властивості і красивий вид.
Загальні рекомендації з очищення посуду
Посуд з нержавіючої сталі слід чистити регулярно. Тільки належний догляд продовжить термін її служби. Після кожного використання очищайте посуд за допомогою миючого засобу і води - це запобігає появі плям і засохлих шматочків їжі. Не використовуйте посудомийну машину, а мийте посуд з нержавіючої сталі руками, навіть якщо це передбачено в правилах експлуатації. Роблять це в теплій воді, використовуючи м'яку губку і засіб для миття посуду. Після миття слід витерти посуд насухо чистим рушником. Залишивши посуд сушитися на відкритому повітрі, ви ризикуєте посадити нові плями. Не використовуйте для миття посуду з нержавіючої сталі абразивні засоби, жорсткі губки або металеві мочалки, інакше ви подряпаєте покриття. Поверхня слід протирати точковими, а не круговими рухами. Так вона буде максимально чистою і гладкою. Особливу увагу приділіть плям, які можуть залишитися від води. Причиною їх появи є не сама вода, а мінерали, що входять до її складу. Саме тому посуд краще протирати вручну. Для того щоб надати посуді глянсовий блиск, використовуйте сиру картоплю. Його необхідно розрізати навпіл і протерти цими часточками каструлю.
1. Очищення посуду з нержавіючої сталі за допомогою харчової соди Спосіб видалення бруду на посуді за допомогою соди вважається одним з найпростіших і ефективних. І дійсно, харчова сода завжди є під рукою. Особливо хороша сода для видалення жирних плям. Як же очистити каструлі або інший посуд таким способом? Перш за все посуд необхідно ретельно помити. Потім витерти насухо і рясно посипати її поверхню содою. Як правило, на один предмет кухонного начиння вистачає півсклянки соди. Залиште каструлі або сковорідки на пару годин в такому вигляді. Можна додати трохи води, щоб сода придбала пастоподібну консистенцію. Потім ретельно протріть посуд сухою тканиною або губкою.
2. Очищення за допомогою спеціального миючого засобу для посуду з нержавіючої сталі Сьогодні на прилавках магазинів можна зустріти безліч різних засобів, які створені спеціально для миття посуду. У випадку з посудом з нержавіючої сталі настійно рекомендується віддавати перевагу засобам з м'яким складом. Такі кошти призначені спеціально для того, щоб видаляти важкі пригорілі плями. Прогрійте каструлю в гарячій воді і нанесіть засіб на 10-15 хвилин. Потім видаліть забруднення губкою, промийте посуд і витріть її насухо.
Для того щоб видалити плями від води і відбитки пальців з такого посуду, можна скористатися засобом для миття скла. Рівномірно обприсніть і протріть поверхню посуду серветкою з мікрофібри. Після цього промийте водою і відполіруйте сухим м'яким рушником.
3. Очищення посуду з нержавіючої сталі за допомогою нагрівання Якщо пригорілі плями неможливо видалити за допомогою соди і миючого засобу, то спробуйте позбутися від них за допомогою нагрівання. Для цього слід наповнити посуд такою кількістю води, щоб вона прикривала пригорілі місця, і поставити на плиту. Потім воду необхідно довести до кипіння і вимкнути плиту. Після додайте в каструлю кілька ложок солі і залиште так на пару годин. Сіль ні в якому разі не можна додавати в холодну воду, так як це може негативно позначитися на стані металу. Після необхідного часу злийте воду і спробуйте прибрати плями з допомогою м'якої губки. Важливо пам'ятати, що засохлі плями ні в якому разі не отскребать, а відмочують.
4. Очищення посуду з нержавіючої сталі за допомогою активованого вугілля Такий спосіб очищення поверхні посуду особливо ефективний, якщо ви недогледіли за молоком. Так, якщо на каструлі залишилися пригорілі місця, сміливо заглядайте в аптечку в пошуках активованого вугілля. Його необхідно подрібнити в порошок і додати в пригоріла посуд. Потім каструлю потрібно залити водою і залишити так на 10-15 хвилин. Після слід ретельно помити посуд.
5. Очищення посуду з нержавіючої сталі за допомогою оцту або лимонного соку Для чищення виробів з нержавіючої сталі використовують і оцет. Його слід нанести на м'яку губку і протерти посуд. Потім потрібно прополоскати посуд водою і витерти насухо. За допомогою оцту також добре прибираються плями від води. Замочіть сковорідку в оцті і залиште на 10-15 хвилин, а потім помийте з миючим засобом як зазвичай. Альтернативою оцту може послужити лимонний сік. На склянку води необхідна одна столова ложка соку лимона. Протріть отриманим розчином каструлі, сковорідки і миски з нержавійки, а потім промийте під проточною водою.
6. Очищення посуду з нержавіючої сталі за допомогою харчової соди і канцелярського клею Народний спосіб видалення плям і накипу з поверхні посуду з нержавіючої сталі. Традиційна харчова сода тут виступає в парі з канцелярським клеєм. Візьміть емальований таз, відро або велику каструлю і помістіть туди забруднений посуд. Потім залийте її водою і додайте харчову соду. Пропорції такі: на 5 літрів води слід додати половину пачки соди і 100 мілілітрів клею. Для більшого ефекту можна додати рідину для миття посуду. Доведіть воду до кипіння і кип'ятіть 15-20 хвилин, після чого дайте їй охолонути. Всі забруднення відійдуть, і вам залишиться лише прополоскати посуд в чистій гарячій воді.
7. Очищення посуду з нержавіючої сталі за допомогою кавової гущі Віртуозні господині мають в запасі ще один оригінальний рецепт очищення посуду з нержавійки. Для нього знадобиться кавова гуща. Злитий кави кладуть на поролонову губку і протирають засобом кухонне начиння з цього матеріалу: ложки, виделки, ножі, каструлі, сковорідки, миски. Після цього в проточній воді необхідно ретельно промити поверхню посуду і змити залишки кави.
|
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове. |