Рубрики
... |
14:33 26.01.2017 У минулому році за рахунок заходів стягнення погашено більш як 36 мільйонів гривень податкового боргуЯк повідомив заступник начальника ДПІ у м.Рівному Валерій Рокунець, у минулому році за рахунок заходів, вжитих ДПІ у м.Рівному із забезпечення погашення податкового боргу, до бюджету надійшло 36,1 млн. гривень. «За рахунок стягнення коштів з рахунків боржника у банках та вилучення готівкових коштів погашено 0,8 млн.грн. податкового боргу, від підприємств, які перебувають у процедурах банкрутства, в рахунок погашення податкового боргу сплачено 1,6 млн.гривень. В податкову заставу описано майно платників податків на суму 12,2 млн.грн, до суду подано 4 позови на отримання судового рішення щодо надання дозволу на реалізацію майна, яке перебуває у податковій заставі, на суму 0,7 млн. грн., а на реалізацію уповноваженим ДФС України біржам передано майна згідно експертної оцінки на суму 0,5 млн.грн.», - зазначає посадовець.
Податківці звертають увагу, що з 1 січня, 2017 р. збільшено суму податкового боргу менше якої право податкової застави не застосовується. Так, право податкової застави не застосовується, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім того, змінено норму Податкового кодексу щодо стягнення коштів з рахунків платників податків. Зокрема, п.95.5 ст.95 Податкового кодексу передбачено, що у разі якщо податковий борг виник у результаті несплати грошового зобов'язання та/або пені, визначених платником податків у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу в установлені Податковим кодексом строки, стягнення коштів за рахунок готівки, що належить такому платнику податків, та/або коштів з рахунків такого платника у банках здійснюється за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу без звернення до суду, за умови якщо такий податковий борг перевищує 5 мільйонів гривень та не сплачується протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку його сплати, та відсутні зобов'язання держави щодо повернення такому платнику податків помилково та/або надміру сплачених ним грошових зобов'язань.
Також з 1 січня поточного року змінено порядок надання розстрочення грошових зобов’язань (податкового боргу). Зокрема, якщо сума грошового зобов'язання чи податкового боргу, заявлена до розстрочення, відстрочення, становить 1 мільйон гривень і більше, розстрочення, відстрочення надається лише за умови передачі та перебування у податковій заставі майна платника податків, балансова вартість якого дорівнює або перевищує заявлену до розстрочення, відстрочення суму грошового зобов'язання. Переглядів: 471
|
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове. |