Рубрики
... |
11:38 21.12.2016 Про деякі нюанси започаткування власної справиРеєструючись суб’єктом господарювання - підприємцем слід пам’ятати про певну відповідальність, яка покладається на громадянина. А ще ми знаємо, що незнання закону не звільняє громадянина від відповідальності за його порушення. Для суб’єктів господарювання – приватних підприємців сьогодні представлено дві системи оподаткування – загальна та спрощена.
Такі системи оподаткування передбачають різні форми звітності та різні платежі до бюджету. Має свої особливості також подання звітності та сплата податків у разі переходу підприємця з однієї системи на іншу.
Якщо підприємець зареєструвався в середині місяця, то стати платником єдиного податку (перша та друга групи) підприємець має право з першого числа наступного місяця після державної реєстрації при поданні заяви до закінчення місяця, в якому відбулась держреєстрація. Якщо підприємець обирає третю группу, то подавши заяву на єдиний податок протягом 10 календарних днів з дня державної реєстрації, він вважатиметься платником єдиного податку з дати його державної реєстрації.
Якщо новостворений підприємець не подає заяву на єдиний податок у встановлені Податковим кодексом терміни, він автоматично перебуватиме на загальній системі оподаткування. На єдиний податок такий підприємець вже зможе перейти лише з наступного кварталу, подавши до податкової заяву не пізніше 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.
Звертаємо увагу, з моменту державної реєстрації до моменту набуття статусу платника єдиного податку підприємець перебуває на загальній системі оподаткування. Таким чином, за період з моменту реєстрації підприємцем всередині місяця до дати реєстрації платником єдиного податку - треба подавати квартальну декларацію про майновий стан та доходи (оскільки підприємець певний проміжок часу, хоч і дуже маленький, перебуває на загальній системі, він повинен відзвітуватись за цей період в якості загальносистемника, згідно пункту 177.5.2 Податкового кодексу).
Облік доходів та витрат підприємці на єдиному податку та загальносистемники здійснюють у зареєстрованих Книгах обліку доходів і витрат, Книгахобліку доходів (для кожного виду оподаткування своя).
Що стосується звітності підприємців, то єдинники до податкової подають декларацію платника єдиного податку за період перебування на спрощеній системі оподаткування і річну декларацію про майновий стан та доходи, а загальносистемники – річну декларацію про майновий стан та доходи.
Як подавати звіт по ЄСВ? Фізичні особи підприємці, як на загальній системі оподаткування, так і на єдиному податку подають звіт один раз на рік до 9 лютого наступного року за звітним. При цьому форма звіту для єдинників та загальносистемників майже однакова з однією лише відмінністю. Платники єдиного податку заповнюють таблицю 2, а підприємці на загальній системі оподаткування – таблицю 1. Відповідно, якщо підприємець протягом року перебував на обох системах оподаткування, йому треба заповнювати обидві таблиці за відповідний період перебування на єдиному податку та на загальній системі.
Також повідомляємо, що Державною фіскальною службою України запроваджено ряд електронних сервісів, що розміщенні на офіційному веб-порталі ДФС України (http://sfs.gov.ua/), користування якими значно полегшує роботу суб’єктам бізнесу. Переглядів: 663
|
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове. |