Рубрики
... |
12:19 16.12.2016 «Презентація вимірювання Індексу публічності Рівненської міської ради»15 грудня відбулася прес-конференція представників Громадянської мережі ОПОРА, на якій були презентовані результати дослідження Індексу публічності міської ради за підсумками проведеного моніторингу. Індекс публічності – це спільний проект ОПОРИ та мережі партнерів, який реалізовується уже четвертий рік поспіль й має на меті оцінити, наскільки публічно приймаються рішення і втілюється в життя політика муніципалітетів, і яким є внесок основних суб’єктів місцевого самоврядування – міського голови, депутатів та виконавчих органів – в цей процес. «Загальний показник публічності Рівненської міської ради, у порівнянні з результатами минулорічного вимірювання, покращився на 5% і становить тепер 57%. У загальному рейтингу Рівне покращило свій рейтинг і піднялось на дві позиції з 14 на 12 місце. Всього у рейтингу 22 міста», - повідомив координатор вимірювання Індексу публічності Михайло Балик.
За словами аналітика Громадянської мережі ОПОРА Анатолія Бондарчука, індекс публічності міського голови Рівного Володимира Хомка становить 63%. Це 12 результат з 22 міст «Володимир Хомко проводить регулярний прийом громадян, виділяючи на це більше 8 годин свого часу щомісячно. Разом з тим, міський голова не проводить окремий прийом для інших категорій осіб та об’єднань, зокрема, представників профспілок, громадських організацій, релігійних об’єднань, тощо. Міський голова оприлюднив свою декларацію про доходи на своєму офіційному сайті, але ця декларація не була оприлюднена в друкованих ЗМІ. На офіційному сайті Рівнеради відсутня інформація про помічників, радників міського голови». Індекс публічності виконавчих органів Рівненської міської ради становить 50%. Це17 результат з 22 міст, що свідчить про низький рівень публічності.
«В 2016 році жодне управління міської ради не прозвітувало перед територіальною громадою про результати своєї роботи у поточному році. На веб-сайті міської ради відсутня повна інформація про структуру та персональний склад виконавчих органів та немає вичерпної інформації про керівників виконавчих органів. Рівненською міською радою не розроблена комплексна концепція Стратегії розвитку міста. Відсутня програма соціально економічного розвиту міста на короткостроковий період а саме на один рік. Доступна лише програма соціально-економічного розвитку на 2015-2019 рр», - резюмував Михайло Балик.
Індекс публічності депутатського корпусу Рівненської міської ради становить 60%. Це 5 результат з 22 міст та категорія міст з низьким рівнем публічності.
Як розповіли на прес-конференції, на веб-сайті Рівненської міської ради відсутня інформація про поштову адресу, номери засобів зв’язку, електронну пошти майже усіх депутатів Рівнеради. На сайті-ради розміщено лише декілька біографій депутатів. В Рівненській міській раді діє електронна система голосування.
«Порівнюючи з минулим роком на сайті Рівнеради з’явилась інформація про результати поіменного голосування депутатів. Радою затверджений час звітування депутатів. Проте на сайті оприлюднено лише 4 звіти депутатів за 2015 рік. Постійні депутатські комісії Рівненської міської ради не прозвітувалися перед радою про результати своєї роботи у 2015 році», - підкреслив Михайло Балик. За коментарями звертайтесь, Анатолій Бондарчук, Громадянська мережа ОПОРА тел. 096 918 7408 Переглядів: 413
|
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове. |