Рубрики
... |
Михайло Кириллов 13:13 15.12.2016 Бізнесмен з Рівного розповів про корупційні схеми колишнього голови обласної ради Михайла КириловаОлександр Ільницький, бізнесмен з Рівного який займається інвестиціями в енергозбереження і теплопостачання в інтерв’ю інтернет-виданню “PRESS-ЦЕНТР” розповів про корупційні схеми, які використовував колишній голова Рівненської обласної ради, а нині позафракційний депутат цього ж органу Михайло Кирилов. Як розповів бізнесмен з Кирилловим, коли ще він був головою обласної ради, його познайомив інший депутат Богдан Файфура.
“Я позиціонував себе як бізнесмен, який готовий інвестувати близько 2 мільйонів доларів у сферу теплопостачання та енергозбереження Рівненщини. Такими питаннями тоді в облраді займався Файфура. У нього навіть були в цьому напрямі певні напрацювання. Тож він і звів мене з Кирилловим, сподіваючись, що я дам гроші на розвиток цих проектів”, - зауважує Олександр Ільницький.
Однак, за його словами всі плани зіпсували вибори в обласну раду. Кириллов та Файфура були переконані, що перший знову очолить обласний парламент. Але для цього їм потрібні були гроші. Повернути їх обіцяли за рахунок бюджету. Пропонували реалізувати енергозберігаючий проект. Наприклад, на водоканалі будується нова котельня певної потужності. Щоб підключити до неї діагностичний центр та інші будівлі по тій вулиці, потрібні були комунікації. Вони гарантували бізнесмену прокласти їх за рахунок бюджетних коштів.
Олександр Ільницький повідомив, що після попередніх домовленостей під час зустрічі у ресторані “Колиба”, неподалік мототреку, він передав як позику Михайлу Кириллову та Богдану Файфурі сорок тисяч доларів, на той час це був майже мільйон гривень. Хоча вони хотіли більше. Однак домовилися саме на такій сумі. Тоді ж і розписали поетапно реалізацію проекту.
Далі відбулися вибори. У Файфури виникли проблеми. Його партія «Конкретних справ» набрала не достатньо голосів і його «крісло» в раді взагалі було під великим питанням. Олександр Ільницький каже, що після виборів вони знову почали просити грошей, щоб заплатити тим, хто був перед Файфурою у списку, аби поступилися місцями на його користь. Потім почали розповідати про торги за те, щоб Кириллов став головою профільної комісії. І знову просили грошей.
“Взагалі знаю, що в них було сутужно із грошима, тому вони і танцювали навколо мене. Я, звичайно, відмовив, бо на той момент, окрім того, що я дав їм грошей на вибори, жодного пункту наших домовленостей виконано не було. Потім Кириллов почав уникати зустрічей”, - з прикрістю говорить Олександр Ільницький.
Підприємець протягом року пробував зустрітися з Кирилловим, однак марно - то він слухавки не брав, то ще щось. Натомість, два місяці тому він випадково зустрівся з Богданом Файфурою.
“Запропонували нову схему, з врахуванням моїх грошей викупити частку котельні у «воднику», яка не працює. Потім по такій самій схемі намагалися продати мені проект із енергозбереження в обласній лікарні. Вони домовилися з «водником» чи обласною лікарнею і в такий спосіб тепер намагаються отримати гроші. А мені за один такий договір оренди пропонують заплатити три-чотири мільйони гривень, щоб потім я за свої ж гроші поставив там енергозберігаючу котельню і міг працювати. Це абсурд. Коли Кириллов був головою облради, вони нахапалися цих проектів, по комісіях попротягували їх. Хотіли спочатку самі цим займатися, а коли нічого не вийшло, бо технологія Файфури провалилася, вирішили перевести їх в грошовий еквівалент для себе”, - розповів Олександр Ільницький.
Далі бізнесмен розповів про саму технологію. Для об’єктів комунальної власності встановлений певний тариф за опалення. Гроші на це виділяють з бюджету. Олександр Ільницький мав за власні гроші перевести їхні старі газові котельні на енергоефективні. Тоді б різниця в тарифі становила 15-20% і на цьому можна було б заробляти. Кирилову та Файфурі було цього мало. Вони порахували, що котельня НУВГП має достатню потужність. Якщо її переобладнати, то вона даватиме чималий надлишок тепла, який потрібно кудись дівати. Вони хотіли «протягнути» через сесії міської та обласної рад рішення, завдяки якими можна було б за завищеними цінами цей надлишок тепла продавати для «Теплокомуненерго». Хоча такий механізм в державі поки не працює. Те ж саме планували провернути і з котельнею обласної лікарні. Однак натикнулися на опір міського голови Хомка і керівника «Теплокомуненерго» Коропецького, які добре розуміють, що це поставить під загрозу все централізоване теплопостачання в місті. Коли ж побачили, що нічого не виходить, вирішили розпродати ці квоти. А паралельно почали відверту конфронтацію з Хомком. Полізли у комунальні підприємства, в тому числі й «Рівнеоблводоканал».
“Знаю, що навіть планували завести туди свого керівника або поставити керувати Файфуру. З цим і пов’язана колотнеча навколо нинішнього директора водопостачального підприємства. Робилося це з єдиною метою – дістати Хомка і зробити його більш зговірливим з питань продажу залишкового тепла. Одним словом, жоден зі своїх безтолкових проектів вони не реалізували. Все зависло у повітрі, а вони зі всіма пересварилися. Тож зараз просто пішли у ва-банк”, - зазначає бізнесмен. Переглядів: 383
|
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове. |