Рубрики
• Усі
• Події
• Рецепти
• Політика
• Економіка
• Суспільство
• Бізнес
• Освіта
• Культура
• Спорт
• Корисні поради
• Це цікаво


ПіКа

♥ Додати в "Закладки"


Популярне

У Вараському районі поліцейські виявили посів конопель і вилучили наркотики: розпочато досудове розслідування (17108)

Тертий пиріг з сиром та ягодами (2134)

На Рівненщині правоохоронці затримали зловмисника, який продавав автомобілі, призначені для ЗСУ (2076)

Курча запечене по-грузинські (чкмерулі) (1785)

У Рівному чоловік викрав побутову техніку із орендованих квартир (1777)

Встановлено особу зловмисника, причетного до умисного вбивства у Рівному (1770)

У Рівненській обласній дитячій лікарні відкрили сімейну кімнату (1754)

Ванільне морозиво з пармезаном (1708)

У Рівному триває підготовка до опалювального сезону (1734)

У Рокитному на збуті марихуани викрили місцевого жителя (1706)

Закуска із запечених баклажанів (1695)

Правоохоронцю, який застрелив чоловіка у Рівному, повідомили про підозру (1681)

18 нових автобусів курсуватимуть вулицями Рівного (1635)

У закладах освіти Рівненщини створюють безпечне середовище (1634)

У Рівненському районі внаслідок ДТП загинув неповнолітній мотоцикліст (1657)

У Сарненському районі внаслідок ДТП загинули двоє братів (1641)

Рівненські аудитори виявили на комунальному підприємстві порушень та недоліків на мільйони гривень (1552)

Із російського полону визволили чотирьох військових з Рівненщини (1544)

Баклажан-кебаб в духовці (1533)

Освіта Рівненщини проходить випробовування війною (1517)

#новиниРівне,#новиниРівного,#новини...
Край, де «копійка» - не раритет, а засіб пересування
20:05 17.08.2016

Край, де «копійка» - не раритет, а засіб пересування

Лист туриста з Курська

Одещина - мабуть, самий незвичайний край на пострадянському просторі. Ще за радянських часів Одеса мала славу столиці гумору - такі твори радянської літератури, як «12 стільців», «Хвилі Чорного моря» наскрізь просякнуті неповторним одеським колоритом. З появою компактних переносних касетних магнітофонів став користуватися популярністю одеський емігрантський шансон. А вже після того, як епоха діалектичного матеріалізму пішла в небуття, а на весь колишній Союз стали гриміти програми «Джентльмен-шоу» і «Маски-шоу», щорічна першоквітневий «Гуморина» стала однією з візитних карток міста.

Що ж можна сказати про жителів Одеси і Одеського краю? Популярний одеський анекдот говорить: «Половина жителів Одеси - євреї. А хто тоді друга половина? Єврейки».

Але чутки про «єврейськість» Одеси, як і будь-якого іншого міста, який перебував за часів Російської імперії на території так званої «смуги осілості», сильно перебільшені.

В Одеській області живе не якась намішано в блендері етнохімера під назвою «російськомовне населення». Там живуть люди різних національностей: українці, росіяни, болгари (по дорозі з Одеси в Приморське є село Михайлівка, в якому діє музей болгарської культури), гагаузи (основний центр - село Камрат в Молдові) і власне молдавани. Якщо говорити про мову, якою вони говорять, то городяни кажуть по-російськи, а селяни - переважно на діалекті української, який часто називають «суржиком».

Перше моє знайомство з Одеським краєм відбулося три роки тому, коли я їздила з сином відпочивати в невелике курортне селище Приморське, що розташований на південному заході області - в Кілійському районі, недалеко від гирла Дунаю. Маршрутка з південної столиці їде туди близько чотирьох годин. Після моста через Дністер дорога з Одеси в Приморське хвилин двадцять слід транзитом через територію Молдови. Прикордонники перераховують, скільки людей сидить в автобусі, і передають ці відомості на наступний прикордонний пункт.

Про житло в Одесі

Одеські курорти відрізняються від кримських: вони являють собою довгу вулицю, що йде практично паралельно морського узбережжя. На цій вулиці знаходяться бази відпочинку на будь-який смак і розмір гаманця. Є бази зі зручностями «у дворі» - дерев'яні будиночки, побудовані ще в радянські часи. Є більш сучасні, цегляні, де в номерах працює кондиціонер, супутникове телебачення, вай-фай. А є й такі, які представляють собою справжні палаци.

Жителі місцевих міст приїжджають відпочивати на море на два-три дні, і тому в п'ятниці і вихідні на багатьох базах висять таблички «МІСЦЬ НЕМАЄ».

На курорті, як правило, працює ринок, де продають дитячі іграшки і м'ячі, купальники, пляжну взуття та одяг, а також овочі, фрукти, випічку, свіжу бринзу, варену кукурудзу.

Пляжі Одещини покриті дрібним, білим, змішаним з різнокольоровими черепашками і їх уламками піском, тому одеські курорти, на відміну від кам'янистих сочинських, ідеальні для відпочинку з дітьми.

Неможливо відпочивати в Приморському і не відвідати Вилкове. Цей невеликий, переважно одноповерховий містечко було засноване в 1746 р старовірами-липованами, які бігли від релігійних переслідувань після церковної реформи патріарха Никона. На в'їзді в місто я звернула увагу на місцевий цвинтар з восьмикутний дерев'яними хрестами, розташованими стрункими рядами. На відміну від всіх інших християн старообрядці ставлять хрест не з боку голови, а в ногах покійного.

На площі поряд з причалом нас зустріла екскурсовод - жінка з красивим старовинним ім'ям Єфросинія. Вона і розповіла про історію виникнення цього незвичайного міста на Дунаї.

У Вилковому - три храми. Найвідоміший - старообрядницький храм Різдва Пресвятої Богородиці. На багатьох будинках - глиняна червона черепиця, яку називають «румунською» - її виробляли в той час, коли бессарабская земля була частиною Румунії. Стіни будинків нерідко прикрашені рельєфними візерунками.

Пірамідальний дах - одна з особливостей Вилківської архітектури, в інших містечках і селах я таких не бачила.

Старовіри-липовани не визнають алкоголю - на святковому столі на почесному місці завжди стоїть не пляшка з «вогняною водою», а великий самовар, в якому заварений ароматний чай з трав і плодів. А місцева вуха - це зовсім не звичний нам рибний суп, а своєрідний напій у великій гуртку, що складається з рибного відвару зі спеціями

Історично склалося так, що Вилкове поділено на дві половини - на одній з них селилися старовіри, на іншій - запорізькі козаки. Старе Вилкове не дарма порівнюють з Венецією. Будинки побудовані на штучних островах з мулу, замість вулиць там - канали, які місцеві жителі називають «єрики», а замість тротуарів - дерев'яні «кладки». Місцеві ЖИТЕЛІ пересуваються по єриках на човнах. Іноді здається, що вони вчаться керувати човнами раніше, ніж ходити. Човни стоять майже біля кожного будинку. На кожній - номер. Реєстрація особистого водного транспорту необхідна тому, що Дунай є кордоном між Україною і Румунією.

Для жителів Вилкового Дунай - це не просто річка, це частина їх життя. На островах знаходяться сади і городи вилковчан. Родючі мулисті грунту і унікальний місцевий мікроклімат дозволяють вирощувати ті сорти рослин, які не ростуть на «материку» - знамениту вилківські полуницю, виноград і багато іншого. Часто можна бачити, як по Дунаю пливуть яблука. Вони не випадково туди нападали. Господарі острівних садів спеціально викидають опале фрукти в річку, щоб не привертати на свої ділянки диких кабанів та інших тварин, які можуть завдати шкоди їхньому господарству і врожаю. Останнім часом деякі забезпечені люди спеціально будують собі будинки на островах, щоб відпочивати там влітку. Крім того, на островах побудовано чимало турбаз.

Точної карти дельти Дунаю не існує. Конфігурація островів постійно змінюється - десь частину суші змиває, десь - навпаки, завдає мулу, на якому починає рости очерет, а потім і інші рослини. Висота очерету досягає п'яти метрів. З місцевого очерету роблять покрівельний матеріал. Поруч з «нульовим кілометром» можна спостерігати зарості водяного горіха - чиліма. Колись він був улюбленим ласощами у місцевих дітей, а зараз ця рослина занесена до Червоної книги і його видобуток заборонена.

База відпочинку, де ми розмістилися, знаходиться на косі, яка відділяє Чорне море від Дністровського лиману - на самому березі моря. Найбільше здивувало в Затоці величезна кількість відпочиваючих, черги в магазинах, кафе та їдалень, на пляжі ніде яблуку впасти, всі бази забиті і вільних місць взагалі немає. Добре ще, що є можливість попереднього бронювання.

І не дивно. Раніше звичний і доступний Крим став для громадян України дорогим і «закордонним» курортом, в Бердянськ люди побоюються їхати, оскільки там недалеко до зони АТО. У цьому році на одеські курорти приїхало дуже багато білорусів, причому переважна більшість сябрів раніше їздили відпочивати все в той же Крим. Зараз прямий наземний шлях туди через Україну став для них недоступний. А робити гак по Росії через Ростов, КУБАНЬ і Керченський Пролив - ДОВГО, та й дорого. Ось вони і освоюють новий напрямок - причому досить успішно. А росіян мало - хоча ніхто не забороняє їхати в Україну сім'ям з дітьми, особливо якщо у них заздалегідь заброньовані місця. Крім нас на нашій базі був ще один літній москвич. який постійно їздив сюди відпочивати ще з радянських часів і зараз не зрадив традиції, і хлопчик Саша з Пітера, якого батьки привезли до бабусі в Тирасполь, і він разом з бабусею тиждень відпочивав на морі.

Коли ми повернулися додому, знайомі, дізнавшись, що ми їздили на море під Одесу, дивувалися: «І Вам не було страшно туди їхати? Там же небезпечно. Людей вбивають ». Самі вони зі своїми дітьми в цьому році відвідали Єгипет. Той самий Єгипет, де за останні кілька років були здійснені два державних перевороту. Спочатку ісламські клерикали скинули багаторічного правителя цієї країни Мубарака. На вулицях Каїра лилася кров, на центральній площі столиці гвалтували іноземних журналісток, був розгромлений і пограбований музей єгипетських старожитностей. Уряди європейських держав попередили своїх громадян про небезпеку відпочинку в Єгипті, законослухняні німці і всякі інші шведи перестали туди їздити. Однак наших співвітчизників ніякими Тахрір не залякати, особливо коли впали ціни на путівки. Другий переворот - вже проти ревнителя «духовних скріп» (тм) Мурсі - зробили військові. І з цього дня в Єгипті запанувала справжня хунта в класичному розумінні цього слова. У країні з лякаючою регулярністю відбуваються теракти і вбивства. Слава Аллаху, що у єгиптян немає таких спритних сусідів, які могли б влаштувати їм на порожньому місці Асуанську і Синайську народні республіки! Дорогі росіяни тим часом продовжують масово їздити на узбережжі Червоного моря. Нарешті, невідомі підривають пасажирський літак. Гинуть близько двох сотень невинних людей - в чотири рази більше, ніж в одеській бійні! Російський уряд під приводом нездатності забезпечити безпеку відпочиваючих в Каїрському аеропорту приймає рішення припинити авіасполучення з цією країною. «Русо туристо» все одно лізуть в Єгипет манівцями - через Білорусь, Ізраїль, ... Туреччину І ці люди вчать мене, де мені з сином небезпечно відпочивати! Їм самим не страшно з дітьми їхати в Єгипет?

Додайте коментар:

защитный код

Рівне стає лідером в допомозі для ЗСУРівне стає лідером в допомозі для ЗСУ (18)
Сьогоднішня сесія міської ради продемонструвала, що Рівне, як і раніше, є одним з лідерів у питанні підтримки Збройних Сил...
У Рівному в ДТП травмувався пішохідУ Рівному в ДТП травмувався пішохід (17)
Автопригода сталася вчора, 24 квітня, близько 16 години на вулиці Біла...
У Рівному територію медзакладів освітлять найсучаснішим обладнаннямУ Рівному територію медзакладів освітлять найсучаснішим обладнанням (21)
Йдеться зокрема про територію Рівненської міської лікарні та Рівненського пологового будинку. При чому на це не буде витрачено жодної копійки з бюджету міста. Всі витрати на поставку найсучаснішої...
Рівне передало чергову партію дронів для потреб ЗСУРівне передало чергову партію дронів для потреб ЗСУ (36)
Рівненська міська рада вкотре закупила та передала безпілотники для різних війських з’єднань українського...
Гандболістки клубу «Рівне-ДЮСШ 4» достроково стали чемпіонками вищої лігиГандболістки клубу «Рівне-ДЮСШ 4» достроково стали чемпіонками вищої ліги (33)
Сьогодні секретар Рівненської міської ради, виконувач обовʼязків міського голови Рівного Віктор Шакирзян зустрівся із гандболістками клубу «Рівне-ДЮСШ 4». Спортсменки достроково стали чемпіонками...
У Рівному книгу загиблого Героя передали у міські бібліотекиУ Рівному книгу загиблого Героя передали у міські бібліотеки (32)
Сьогодні у Рівному презентували збірку оповідань Владислава Кондратюка “Долина богів”. Це книга, яка побачила світ після загибелі автора — 22-річний військовий загинув два роки тому, боронячи Україну...
У Рівненській обласній дитячій лікарні безкоштовно прийматиме кардіохірург зі ЛьвоваУ Рівненській обласній дитячій лікарні безкоштовно прийматиме кардіохірург зі Львова (32)
У вівторок, 30 квітня, у консультативній поліклініці Рівненської обласної дитячої лікарні буде проводити прийом Олександр Ячник - дитячий лікар-кардіохірург, фахівець Першого медичного об'єднання...
Кличко: "Під час благодійного забігу та аукціону зібрали понад 3 мільйони гривень на закупівлю дронів"Кличко: "Під час благодійного забігу та аукціону зібрали понад 3 мільйони гривень на закупівлю дронів" (37)
Кияни, які взяли участь в благодійному забігу на Трухановому острові та аукціоні зі збору коштів на дрони, зібрали понад 3 мільйони гривень. Про це повідомив мер Києва Віталій...

Пошук

Кулінарний конкурс

Кулінарний записник
Кулінарний записник Тетяни-чарівниці



Зареєструватися


Газета "Piвне-Ракурс"



Наші новини на Facebook

Наш Топ-100

QRcode
ПіКа   ПіКа (С) 2013-2024    Всі права захищено.
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове.