Рубрики
... |
10:12 11.07.2016 ЯК РІВНЯНИ ВТРЕТЄ ВІДЗНАЧИЛИ ВЖЕ ТРАДИЦІЙНЕ СВЯТО ВУЛИЦІ ПОШТОВОЇ10 липня у Рівному вже втретє відбулося унікальне й незвичне свято – свято однієї із найстаріших вулиць Рівного – вулиці Поштової (р-н магазину «Прем’єр» та регіонального центру «Інваспорт»). Художні фотовиставки, сцени із старих вистав Рівненського театру, виступи спортсменів, яких об’єднує «Інваспорт», ретро музика, художні твори, світлини історичної минувшини Рівного, запашна кава та багато інших цікавинок. Уздовж всієї вулиці були виставлені речі початку ХХ століття та вироби сучасних майстрів. Усе це чекало на гостей.
Завітав на свято й міський голова Рівного Володимир Хомко. Під час урочистого відкриття свята він з приємністю повідомив, що невдовзі уся вулиця Поштова офіційно стане пішохідною, бо це бажання більшості її мешканців.
– Ми зробили опитування серед усіх мешканців вулиці Поштової на предмет того, чи хочуть вони бачити її пішохідною. Окрім двох людей усі висловились за це. То ж я вже дав відповідні доручення готувати проект капітального ремонту вулиці Поштової. Ми підберемо красиву бруківку, продумаємо кольорову гамму і зробимо усе під старовину, – анонсував на святі Володимир Хомко. «Для мене Поштова теж чимало значить, бо ходив сюди на танці на так звану "Стройку". На "Пательню" у парку ми не ходили, бо це був не наш район, до будинку офіцерів – теж, бо це задалеко», – додав міський голова.
До слова, вулиця Поштова вже п'ять разів змінювала свою назву. Наприклад, за поляків вона називалася Новим Світом і тут показували кіно, а в радянські часи її перейменували на честь Олеко Дундича, була вона й провулком Поштовим. ДОВІДКОВО. Вулиця Поштова – одна з найстаріших у Рівному. Її назва пов’язана із приміщенням старої пошти, яка тут знаходилась. На початку ХХ ст. вулиця називалась Завулок Поштовий, у 1920-1930 рр. – Новий Світ, Поштова, під час німецької окупації 1941-1944 рр. – Сальського, Поліційна, у 1950-1980-х рр.. – Дундича. Свою стару назву їй було повернуто в роки становлення незалежної України. «Новий світ» - так називався кінотеатр, який потім віддав свою сцену Рівненському театру, став місцем знайомств молодих пар на танцях у клубі «Будівельник» і нині належить обласному центру «Інваспорт». Один із кращих ресторанів рівного «Ровенчанка», теж знаходився на цій затишній вулиці. Німці під час окупації в ньому розмістили офіцерське казино. На цій вулиці у кінці 20-х рр.. ХХ ст. збудували власні будинки і приймали хворих відомі рівненські лікарі Виноградов і Сегал. А стоматологічна поліклініка була раніше лічсанупромом. Мешкали на цій вулиці в повоєнний час відомий вчитель і поет Іван Куліш, письменник і журналіст Лаврентій Кравцов, зростав майбутній відомий журналіст Анатолій Друзенко. Рівненські старожили залишили багато цікавих спогадів про вулицю Поштову і її мешканців. Вперше свято вулиці з ініціативи її мешканців відбулось 12 липня 2014 року. Переглядів: 478
|
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове. |