Рубрики
... |
21:31 26.04.2016 «Інша філософія розмови»: на Рівненщину завітав міністр юстиції УкраїниСьогодні, 26 квітня, на Рівненщину завітав Міністр юстиції України Павло Петренко. Свою прес-конференцію провів за чашкою кави. Адже, як розповів Міністр, «не хотів би проводити спілкування у протокольному форматі... А за кавою – зовсім інша філософія розмови, зовсім інші можливості комунікації». «Для мене дуже дивним став той факт, що всі ці 25-ть років представників центральної влади не цікавило те, що відбувалося в інших районах країни, – говорить Павло Петренко. – Всі повноваження були в Києві, тому все вирішували теж у Києві. Нині наслідком централізації є нав’язування однакових ідей та думок у кожній території. А це шлях в нікуди.
Сьогодні я переконався, що започатковані нами реформи децентралізації – працюють. Місцеві громади активно співпрацюють з Міністерством юстиції і цілком справляються з усіма, покладеними на них, завданнями».
Міністр юстиції відзначив, що важливим питанням постало інформування населення про єдині тарифи на послуги приватних і державних нотаріусів.
Також Павло Петренко розповів, що за перші місяці цього року більше 200 осіб отримали допомогу адвокатів у регіональному Центрі з надання безоплатної правової допомоги.
До кінця вересня у Рівненській області буде відкрито ще 14 бюро правової допомоги. Отже громадяни отримуватимуть таку допомогу навіть у маленьких містечках.
Міністр юстиції України не виключає можливості створення проекту безоплатної юридичної допомоги громадянам. Цей проект, за його словами, «об’єднає зусилля центрів надання безоплатної допомоги та народних депутатів».
На прес-конференції порушувалося питання діяльності Рівненської «двоголової» ради.
Ось як прокоментував нинішню ситуацію на Рівненщині пан Павло:
«Щоб не закинули мені, що я втручаюся в судовий спір, можу сказати як людина, яка була депутатом і місцевої ради, і обласної ради, і депутатом Верховної Ради двох скликань: якщо особа обирається колегіальним органом, то до компетенції цього ж органу відносяться питання щодо її обрання або ж звільнення. Жодні інші органи не можуть нав’язати депутатам прийняти те чи інше рішення. Якщо більшість депутатів за призначення одного керівника і за звільнення іншого, то це їхнє право. В цьому і є суть місцевого самоврядування.
Я не знаю самої фабули справи, але, звичайно, і громада, і суд поставить крапку в цій історії. За європейськими стандартами, має бути консенсусне рішення самих депутатів. Де-юре – немає двох голів, є один голова. І легітимний той, який зареєстрований в єдиному реєстрі».
Міністр юстиції переконаний в тому, що в України є всі шанси бути успішною. А українці є тими «гвинтиками», які дійсно можуть змінити систему. Однак на все свій час. Олександра НАГОРНА Переглядів: 571
|
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове. |