Рубрики
... |
11:05 08.04.2016 Поліпшення ядерної та радіаційної безпеки на РАЕСНа базі відокремленого підрозділу «Атомремонтсервіс» НАЕК «Енергоатом» відбулось чергове засідання Ради заступників головних інженерів з ядерної та радіаційної безпеки АЕС (Рада ЗГІЯРБ). У роботі Ради ЗГІЯРБ взяли участь представники виконавчої дирекції з ядерної і радіаційної безпеки та науково-технічної підтримки НАЕК «Енергоатом», діючих українських АЕС, ВП «Науково-технічний центр», Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки. Метою зустрічі фахівців стало обговорення питань з ядерної та радіаційної безпеки, які представляють найбільший інтерес для всіх електростанцій. На засіданні розглядалось питання впровадження на ВП ЗАЕС, ВП ЮУАЕС і ВП ХАЕС методики і програмного комплексу з розрахунку критичних доз груп населення зони спостереження, за аналогією з працюючим на ВП РАЕС програмним комплексом «RNPP DOSES». «Даний комплекс впроваджено на РАЕС в 2006 році на основі методичних вказівок, узгоджених з Міністерством охорони здоров’я України. Для розрахунку критичних доз використовується щодобова інформація по викидах енергоблоків РАЕС, рідинних скидів в річку Стир, метеорологічна інформація в місті Кузнецовськ. Величина дози на населення від викидів та скидів регламентується нормами радіаційної безпеки України. Фактичні значення дози на населення за час експлуатації комплексу не перевищували 1% від регламентованих величин», - відзначив заступник головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки ВП РАЕС Сергій Боришкевич.
У напрямку експлуатації ядерного палива, обговорені питання впровадження нової методики контролю герметичності оболонок твелів паливних збірок на працюючому і зупиненому реакторі, проблеми затирання тепловиділяючих збірок (ТВЗ) при транспортно-технологічних операціях під час планово-попереджувального ремонту на енергоблоках з ВВЕР-1000, попадання і вилучення сторонніх предметів з порожнин першого контуру і ТВЗ. Частина обговорюваних питань стосувалася виконання аналізів безпеки енергоблоків, застосування ризик - орієнтованих підходів в експлуатації АЕС.
В рамках зустрічі учасники наради відвідали майданчик Чорнобильської АЕС та меморіал пам'яті загиблим під час ліквідації аварії на ЧАЕС у 1986 році. Також спеціалісти ознайомились з ходом будівництва та планами введення в експлуатацію сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2), яке передбачає сухе зберігання відпрацьованого ядерного палива ЧАЕС в герметичних контейнерах з 2-ма бар'єрами безпеки у бетонних нішах протягом 100 років. «В даний час на СВЯП-2 ведуться інтенсивні будівельно-монтажні роботи. Термін введення - 2017 рік. Ми відвідали оглядовий майданчик об'єкту "Укриття", ознайомилися з ходом будівництва нового конфайнмента для енергоблоку №4 та колишнє місто чорнобильських атомників - Прип'ять», - розповідає С. Боришкевич.
Засідання Ради ЗГІЯРБ завершилось обміном думок та практичних навичок. З усіх питань були прийняті відповідні рішення, поставлені завдання, які будуть сформовані в Протоколі. Прес-служба Рівненської АЕС Переглядів: 481
|
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове. |