Рубрики
... |
Тетяна Хвиль 17:09 12.05.2014 Арабська смакотаЦікава назва, знайома тим, хто частенько відпочиває в арабських країнах. Але це не тільки цікава назва, але й дуже смачні маленькі пиріжечки з різноманітними начинками. Хто називає са(м)бусаки, хто са(н)бусаки, але смак незмінно залишається однаково незабутнім. В Сірії, Ливані, Єгипті цю смакоту подають у якості меззе (закусок). Тісто просте, як двері: 120г масла (або маргарину), 120мл олії розтоплюємо, додаємо 120мл теплої води, дрібку солі та, 500г борошна. Замішуємо тісто. Місити не довго, головне, що зібрати шар, який тримається в купі. Відразу можна ліпити пиріжки. Начинку берете на свій смак, вона має бути не солодка. Я дуже полюбляю із твердим сиром. Натерти 250г твердого сиру, трішки сушеного базиліку. З тіста робимо кульки завбільшки як грецький горіх, розкачуємо і кладемо начинку. Ліпимо пиріжок. Викладаємо на деко із пергаментом. Змазуємо яєчним жовтком. Випікаємо при 16-170С° 35-40 хвилин до блідо-золотистого кольору. Правда ж коротенький рецептик? Повірте, на смак це не впливає в жодному разі Найкраще подавати теплими (це стосується сирної та м’ясної начинки), дуже смакує із солодким чаєм. Готувати легко, а готувати для близьких ще й приємно!!!
Завдяки дуже приємному пряному запаху і незвичайному смаку, базилік дуже широко застосовується в кулінарії, харчовій промисловості. У кулінарії базилік додається в приправи, соуси, супи, у м'ясні та рибні страви. Порошок з висушеного листя і стебел базиліка використовується в приготуванні різних маринадів, в напоях для додання пікантного смаку. У промислових обсягах базилік використовується для виробництва різних консервів, ковбас та м'ясних виробів. Дуже добре використовується базилік в комбінаціях з іншими травами: чебрецем, розмарином, м'ятою, петрушкою. Смак від таких поєднань виходить дуже різноманітним: перчений - в суміші з розмарином, гострота досягається при змішуванні базиліка з чебрецем. З базиліка отримують ефірну олію і камфору, які широко використовуються у парфумерній, харчовій і фармацевтичній промисловості. Базилік володіє багатьма лікарськими властивостями: знімає спазми м'язів, судин, зменшує гази в кишечнику, сприяє швидкому загоєнню ран за рахунок знезараження та зняття запалень, зміцнює організм. Джерелом цілого ряду вітамінів С, Р, А є трава базиліка. Ці вітаміни покращують стан шкіри, волосся і нігтів, зміцнюють кровоносні судини і покращують зір. Базилік цінний ще й тим, що містить в собі камфору, що володіє властивістю збуджувати пригноблені центри дихання і кровообігу. Також камфора застосовується при відновленні після важких хвороб і великих операцій. У народній медицині властивості базиліка знайшли застосування при захворюваннях органів травлення, запаленнях сечовивідних шляхів, дисбактеріозах завдяки вираженому протизапальну та спазмолітичну дію. Настій з трави базиліка застосовується також зовнішньо - при лікуванні ран, виразок, для полоскання при захворюваннях порожнини рота. Дуже гарне дію надає трава базиліка на шкіру, якщо додати її у ванну. Спосіб приготування настою з трави базиліка: необхідно взяти одну столову ложку сушеної трави базиліка, залити окропом (1 стакан), наполягати протягом півгодини. Отриманий настій процідити і вживати по 1/3 склянки тричі на день.
Тетяна Хвиль, Р-Р Переглядів: 766
|
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове. |