Рубрики
... |
Тетяна Хвиль 11:58 17.03.2014 SERNIK KRAKOWSKI PIERRE’A HERMEДуже полюбляю французьку випічку, особливо солодку. Дуже мені імпонує всесвітньовідомий кондитер П’єр Ерме. Я робила за його рецептами кілька тортів і всі вони були прийняті на ура. Та я ніколи не могла би подумати, що буду пекти класику польської національної кухні за рецептом француза. І, знаєте, не пошкодувала ні секунди. Все-таки ім’я П’єра Ерме у світі кондитерів – це знак якості. А сирна випічка – це завжди смачно та корисно. Одним словом – безпрограшний варіант, як для набудень, так і на свято. Пропорції дані на круглу форму 24см або квадратну зі стороною 20см. Спочатку готуємо пісочну основу: 125гр масла кімнатної температури збиваємо із 125гр цукрової пудри, додаємо 1 яйце та 250гр борошна. Замішуємо м’яке, еластичне тісто. А ось тут увага! Всі знають, що пісочне тісто перед початком роботи кладуть на деякий час в холодильник. А тепер спробуйте навпаки. Ділимо тісто на дві нерівні частини. Більшу кладемо у підготовлену форму і робимо дно. Меншу розкатуємо в пласт і нарізаємо смужками. І тільки тепер все ставимо у холодильник на 30 хвилин. Розігріваємо духовку до 180С°. випікаємо заготовку у формі 15 хвилин. Даємо повністю охолонути. Тим часом робимо сирну начинку. Творог 500гр протерти через сито або, що набагато легше, пробити блендером. 50гр масла кімнатної температури збити із 125гр цукрової пудри. До цієї суміші починаємо додавати яєчні жовтки (4 шт) та протертий творог, у такій послідовності: додали один жовток, збили міксером, додали трохи творогу, знову збили міксером. І так поки не закінчиться творог та жовтки. Тоді додаємо до цієї суміші 1,5ст.л. картопляного крохмалю. Все акуратно вимішуємо. В окремій посуді збиваємо 4 білки із 2ст.л. ванільного цукру до стійких пік. Дуже обережно вводимо білки в творожно-яєчну суміш. Додаємо 50-100гр родзинок. Все викладаємо у форму на випечений корж. Зверху робимо решітку із смужок сирого тіста, що були у холодильнику. Решітку змазуємо жовтком. Ставимо у розігріту до 180С° духовку на 50-60 хвилин. Після чого духовку виключаємо і даємо сирнику повністю охолонути. Дверей не відкриваємо. Він трішки опаде всередині, але це нормально. Робимо глазурь: на 75гр цукрової пудри беремо сік 1\2 лимона, змішуємо і обмазуємо сирник. Далі переносимо його в холодильник на ніч. А зранку маємо чудовий та поживний сніданок до кави, чаю чи молока, хто як любить. Спробувавши краківський сирник один раз, не готувати його ви вже не зможете. Готувати легко, а готувати близьких ще й приємно!!!
Майже усі системи і органи людського організму схильні до цілющої дії родзинок. Цей сухофрукт застосовується як засіб проти недокрів’я, від лихоманки, при порушеннях травлення, при хворобах серця і нирок. Також родзинки будуть корисні людям при випаданні волосся. Ізюм корисний при вагітності жінкам, у яких низький гемоглобін і дефіцит заліза. Недолік заліза і малий зміст гемоглобіну в крові погано позначається на живленні і розвитку плоду. Ізюм і курага прекрасне поєднання, яке значно підвищує зміст заліза в організмі при вагітності. Потреба в кальції при вагітності подвоюється, а родзинки це також прекрасне джерело цієї мінеральної речовини. Мами, які годують грудьми своїх малюків, можуть посилити прилив молока і поліпшити лактацію, включивши у своє меню блюда із змістом родзинок. Серцево-судинна система дуже прихильно відгукується на вживання родзинок, високий вміст калію і магнію зміцнює міокард, покращує провідність імпульсів і налагоджує скорочувальну роботу серця. Ізюм значно зменшує набряки і знижує артеріальний тиск. Олеанолева кислота в родзинках – чудовий антиоксидант і виступає в ролі пригнічувача бактерій, тому родзинки широко використовуються за наявності стоматологічних проблем. Ізюм використовується і при захворюваннях дихальних шляхів як протикашельний засіб, а також при лікуванні бронхіту, пневмонії, фарингіті. Позитивно впливають родзинки на шкірний покрив, подрібнені ягоди у вигляді кашки прикладають до фурункулів, використовують при лікуванні лишаю. Корисні властивості родзинок очевидні, одна не варто забувати, що високий вміст цукрів робить цей продукт висококалорійним – 270-300 Ккал на 100 грам родзинок, тому зловживати цими сухофруктами не рекомендується. Не рекомендовано вживати родзинки людям, ожирінням, що страждає, цукровим діабетом, виразковими поразками гастродуоденальної області.
Тетяна Хвиль, Р-Р Переглядів: 817
|
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове. |