Рубрики
... |
Тетяна Хвиль 15:44 05.02.2014 Чизкейк «Мазлтофф»Ну що може бути смачніше за торт чи тістечко? На думку мого чоловіка – це чизкейк, сирний пиріг по нашому. Незважаючи на те, що з ним (чизкейком звісно) ми познайомилися не так давно, шалену любов він здобув. Причому любов заслужену. Є безліч видів сирних пирогів, в кожного свій рецепт, свої складові. Одні готуються лише з сиру «Філадельфія», інші виключно з маскарпоне або крем-чизу, а іншим необхідний наш рідний, домашній сир. Сьогодні я пропоную варіант з крем-чизу. Це чизкейк «Мазлтофф» французького кондитера Жан-Поль Евена. Я, коли готувала перший раз, настільки була невпевнена у результаті, що навіть не хотіла пробувати. Але побачивши ошалілий вираз обличчя чоловіка, ризикнула. Ну що сказати, відчуття таке, немов пробуєш хмаринку, настільки ніжно-кремова, невагома структура. Відразу навіть було важко сказати чи сподобалося мені. Однозначної відповіді не маю і зараз, але спробувати раджу обов’язково. Спершу готуємо пісочне тісто: перетерти в крихти 210гр борошна і 125гр масла, додати 1 яйце, 85гр цукрової пудри, 25гр мигдального борошна, 1ч.л. ванільного екстракту і дрібку солі. Замісити тісто, зробити з нього кулю і покласти в холодильник на одну годину. Тісто еластичне і дуже приємне в роботі, проблем з ним не виникне. Викладаємо тісто у форму (діаметром 28 см), випікаємо 10 хв. при 180С°. Охолоджуємо не достаючи із форми. Для сирної начинки змішуємо 70гр картопляного крохмалю, 50гр кукурудзяного крохмалю, 100гр сухого молока та 120гр цукуру. В цю суміш додаємо 3 яєчні жовтки із 2ст.л. лимонного соку, 570гр крем-чизу все обережно вимішати. А далі збиваємо 450гр білку і 130гр цукру до стійких пік. В три заходи вводимо збитий білок і жовтково-борошняну суміш і дуже обережно вимішуємо. Викладаємо у форму з тістом. Духовку розігріваємо до 240С°, ставимо форму, випікаємо 15 хвилин, щоб взялася гарною скоринкою (дуже золотистого кольору). Зменшуємо температуру до 150С°, трішки привідкриваємо духовку і випікаємо 75-85 хвилин. Я просто у дверцята духовки вставила дерев’яну ложку. Охолоджуємо чизкейк не дістаючи із духовки. Посипаємо цукровою пудрою і смакуємо. Дуже цікаві смакові відчуття. А тепер кілька важливих моментів: крохмаль обов’язково двох видів, тому що картопляний дає консистенцію, а кукурудзяний ніжність та шовковість. Температурний режим має обов’язково дотримуватися, щоб чизкейк не осів. Я тримала лише годину (вирішила, що я сама розумна) і у мене пиріг трохи осів. Дверцята мають бути привідкриті, оскільки це дає можливість чизкейку підсушуватися, а не пектися у власному соку. І нарешті, це пропорції на дуууже великий пиріг. Я робила в формі діаметром 24см півпорції, і форма була заповнена до самого верху. Готувати легко, а готувати для близьких ще й приємно!!!
У косметології олія ванілі застосовується для підвищення еластичності і тонусу шкіри, зняття подразнення та висипки. Для цього в базовій продукт — крем, лосьйон, тонік, додають п’ять крапель олії на п’ять грамів «транспортного» засобу. При нанесенні на шкіру чистої олії ванілі протягом кількох хвилин відчувається легкий пестливий холодок. Приємні розслаблюючі ванни з додаванням п’яти-семи крапель ванільної олії допомагають зняти напругу в тілі, підвищити сексуальну привабливість. Пояснення такій феноменальній властивості олії в якості афродізіака пояснюється його хімічною формулою, близькою за складом до феромонів людини. Для підвищення чуттєвості і отримання внутрішньої свободи дві-три краплі олії ванілі в аромамедальйоні носять на тілі. В ароматерапії олію ванілі застосовують при діабеті, депресії, безсонні, неврозі, стресі, метеоризмі, при мізерних і нерегулярних місячних, виразці шлунка, імпотенції, фригідності, недокрів’ї, ревматизмі. Способами застосування при всіх цих недугах можуть бути масажі з ванільним маслом, ванни, додавання в аромалампи, тоніки для тіла. Для лікування внутрішніх хвороб показано застосування однієї краплі олії на шматочку бісквіта два рази в день. Застосування масла ванілі допомагає людині при сильному алкогольному сп’янінні. Для цього потрібно додати одну-дві краплі на шматочок цукру і піднести до страждаючого, запалити аромалампу, налити кілька крапель в ємність з водою і поставити її біля ліжка хворого. Особливість аромату ванілі в тому, що він є кращим антидотом алкоголю, що викликає стійку неприязнь до прийому спиртного. У період місячних ванільне масло допомагає впоратися жінці з передменструальним синдромом, зняти больові відчуття. Кілька крапель олії на згині ліктя або за вушними раковинами допоможуть не просто приємно пахнути, але і впоратися з роздратуванням і непевністю в собі в критичні дні. Ванільну олію не рекомендується застосовувати вагітним жінкам і дітям. Воно безпечне, нетоксичне, однак при передозуванні може викликати нудоту і шкірні висипи. Протипоказанням може стати і індивідуальна непереносимість солодкого запаху ванілі. Ванільний аромат викликає почуття спокою, захисту, умиротворення і гармонії, допомагаючи справитися з неконтрольованими спалахами гніву, проганяючи безсоння.
Тетяна Хвиль, Р-Р Переглядів: 894
|
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове. |