Рубрики
... |
10:20 16.08.2023 Тарас Сень: «Навіть на узбережжі Тихого океану молилися за Україну»Продовжує свою благодійну та просвітницьку роботу далеко за межами України церква «Христос є відповідь». Днями її керівник, відомий церковний та громадський діяч Тарас Сень, повернувся з великої поїздки країнами Центральної Америки Відразу після його повернення автору вдалось поспілкуватись з Тарасом, і він розповів про свою подорож.
- Наша церква вже досить давно та успішно працює в Центральній Америці. Так, в Мексиці біля її столиці Мехіко, діє наша місія, яка не тільки несе слово Боже, а й допомагає нужденним, проводить очні клініки.
Під час нинішнього трьохтижневого візиту наша команда прагнула відвідати нові країни та території. І нам це вдалося. Ми побували в південній Мексиці, Сальвадорі та Нікарагуа. Звісно, поїздка була непроста. Через війну летіти до Мексики, а саме вона була відправною точкою маршруту, довелось через Варшаву в Амстердам, а вже звідти до Мехіко.
Мексика
Прибувши в столицю Мексики, ми полетіли на самий південь країни – в місто Оахака, столиці штату Оахака. Це дуже цікава частина Мексики, де основна більшість мешканців – індіанці. Ми були в тій частині штату, де мешкають індіанці з народності сапотеків. Мексика, здебільшого, християнська країна, де більшість населення є католиками, хоча і досить своєрідними. Ніде в світі я не стикався з таким розвиненим і яскравим культом смерті як у Мексиці. Також вражають католицькі церемонії у мексиканців. Наприклад, в них і в їхніх сусідів, в Гватемалі, можна побачити запуск гучних петард під час релігійних церемоній і протягом цілого дня. До речі, протестантів у Мексиці теж досить багато і ставлення до них з боку мексиканців-католиків дуже толерантне. Наприклад, в країні християнами називають саме протестантів, а католиків – католиками… Південь Мексики – це справжнє царство гір. Вони дуже гарні і вищі за наші Карпати. Але місцеве населення живе гірше, ніж в центрі країни, і набагато бідніше, ніж в столиці Мехіко. Проте індіанці-сапотеки – люди добрі і привітні.
Один з місцевих пасторів організував насичену програму перебування на півдні Мексики. За чотири дні нам вдалось зробити багато. Я провів кілька служб в церкві. До речі, спільно з мексиканськими пасторами молились за Україну і я подарував їм наш Державний прапор. Провів сімейну конференцію і, звісно, очну клініку. На очній клініці сапотеки чули Євангеліє, каялись та приймали Христа. Хочу сказати, що очні клініки, де б ми не були – і в Африці, і в Індії, і в Америці – є дуже потрібними для людей. Один пастор місцевий мені сказав: «До Вашого приїзду я молив Бога, аби Він надіслав нам Біблії, надруковані великими літерами, бо багато моїх прихожан мають поганий зір і не мають грошей придбати окуляри. Господь почув мої молитви і приїхали Ви. Провели очну клініку і тепер нам не потрібні Біблії, надруковані великими літерами, адже наші люди мають можливість її читати у звичайному форматі». Я вбачаю одне з своїх завдань як пастора – навчити колег проводити очні клініки, забезпечити їх потрібним для цього обладнанням, щоб вони могли допомагати людям і робити це постійно. Також ми на сімейній конференції роздали виготовлені нами магнітики з цитатами з Біблії про сімейне життя та подарували настільну гру «Картки для спілкування» іспанською мовою.
Сальвадор
На відміну від Мексики, Сальвадор дуже невелика країна, яка розташована на узбережжі Тихого океану. Мені вдалось побувати біля Тихого океану і навіть на його березі помолитись за Україну.
Хочу сказати, що ще зовсім не так давно Сальвадор був самим небезпечним місцем в Центральній Америці. Злочинність тут була страшна. Нам розповіли місцеві пастори, що в країні є одна церква, де прихожанками є виключно вдови шоферів автобусів, вбитих бандами. Але владі, доволі жорсткими методами, вдалось перемогти банди і сьогодні Сальвадор є доволі спокійною країною з порівняно непоганим, як для цього регіону, рівнем життя. За три дні, які ми провели у Сальвадорі, нам вдалось проповідувати в декількох церквах і мати зустрічі з місцевими пасторами. Також провели сімейну конференцію та дві очні клініки. В нас є плани розпочати випуск газети іспанською мовою для розповсюдження у Центральній Америці і я вивчав можливість початку її друку.
Нікарагуа
З Сальвадору ми відправились до сусідньої Нікарагуа. Хочу сказати, що з трьох країн, які я відвідав за нинішній візит, Нікарагуа – сама бідна країна. За рівнем життя її можна порівняти хіба що з деякими країнами Африки. Також вона нагадує республіки колишнього СРСР відразу після проголошення незалежності. До речі, лише в Нікарагуа у нас виникли проблеми із ввезенням в цю країну обладнання для проведення очних клінік. Це перший такий прикрий випадок у моїй практиці… Однак, влада в справи церкви не втручалась і нам вдалось виконати заплановану нашу програму поїздки. Навіть очну клініку вдалося провести. На зустрічі з нікарагуанськими пасторами прийшло більше п’ятдесяти людей. Також була і сімейна конференція. Крім того, ми допомагали нужденним, яких в Нікарагуа дуже багато. Я навіть проповідував серед працівників величезного смітника на околиці великого міста Естелі. Хочу сказати, що це одне з найжахливіших місць, де мені доводилось побувати і я згадав слова Ісуса Христа про гієну вогняну. Саме таким місцем і є цей смітник в Нікарагуа, де кожен день працюють багато людей. Ми подарували цим нещасним українські шоколадки. Мені було приємно, що нам вдалось поспілкуватись з цими людьми, які працюють і живуть в нелюдських умовах, і допомогти їм, помолитися за них. Також мене радувало те, що я скоро поїду з цієї гієни вогняної…
- Пане Тарасе, розкажіть про Ваші найближчі плани.
Ми плануємо на жовтень провести традиційний крусейд в Ефіопії. Також працюємо над організацією поїздки до Індії та М’янми. Також у планах продовження роботи у Центральній та Південній Америці. В планах відвідати Колумбію, Бразилію, можливо інші країни континенту. Хочу сказати, що за одну поїздку більше трьох країн відвідувати важко, адже постійні перельоти виснажують. Лише за нинішню поїздку до Центральної Америки ми здійснили десять перельотів, які зайняли в кожний бік біля двох діб. Записав Володимир Конєв Переглядів: 494
|
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове. |