Рубрики
... |
Догляд за лежачим хворим - забезпечити самостійно чи звернутись в пансіонатЗа станом здоров'я або в силу віку літні люди часто потребують регулярного догляду. Найважче з лежачими хворими: вони не можуть самі себе обслуговувати і через відчуття безпорадності страждають, іноді переводячи свій гнів на близьких. Приходить доглядальниця в цьому випадку - не завжди найкращий варіант: стан прикутих до ліжка людей може погіршуватися без своєчасного діагностування проблем і надання допомоги. Тому багато хто звертається в пансіонати або приватні будинки-інтернати. Зазвичай пансіонат для лежачих хворих - спеціалізований центр, де працюють медики і сестринський персонал. Щодня вони оглядають постояльців, коригують або призначають терапію в залежності від стану їх здоров'я. Прикутим до ліжка людям надається всебічна допомога. Передбачено 5-разове харчування. Номери постояльців кожен день прибираються. Панує доброзичлива атмосфера. Лежачі пацієнти відчувають себе, як в санаторії.
Складнощі в догляді за прикутими до ліжка хворимиЗалежно від тяжкості стану і характеру захворювання у лежачих можуть спостерігатися:
Але найскладніше в догляді за лежачими хворими - вміння налагоджувати контакт. Люди похилого віку часто відчувають себе непотрібними, а якщо вони ще й не можуть встати з ліжка, - безпорадними, самотніми. Це робить їх замкнутими, підозрілими, образливими або агресивними - вони можуть зриватися на близьких. Людина, яка буде доглядати за ними, повинна бути тонким психологом - вловлювати їх настрій і вміти заспокоювати.
Загальний догляд для лежачогоОскільки люди в такому стані безпорадні, за ними потрібно постійно наглядати: допомагати їм з виконанням гігієнічних процедур - підмивати кожен день, допомагати приймати душ, стригти нігті, волосся, голити чоловіків;
Важливим етапом догляду є створення сприятливої обстановки для літніх людей. Їм важливі турбота, психологічний комфорт, доброзичливе спілкування. Ізоляція лежачому хворому завдає більше сильної шкоди, ніж сама хвороба.
ПролежніУ старості шкіра стає тонкою, пересушується. Через те, що людина постійно лежить, чиниться тиск на певні ділянки його тіла (лопатки, лікті) і там можуть розвиватися пролежні. До групи ризику зараховують людей з анемією, цукровим діабетом, попрілостями шкіри, нетриманням сечі. Щоб запобігти неприємним наслідкам постійного лежання, в рамках загального догляду важливо регулярно зволожувати шкіру спеціальними засобами.
Будинок пристарілих в місті Рівне «Граль»
Фото: https://gral.org.ua/ пансіонат граль. Лікування пролежнів затяжне, і будинок престарілих «Граль» в цьому випадку - найкращий варіант. Персонал своєчасно і правильно обробляє пошкоджені зони, а якщо вже є рани, лікує, знеболює їх. Кожен будинок для людей похилого віку та інвалідів Граль приймає постояльців з захворюваннями опорно-рухового апарату, а також після інфаркту, інсульту, травм і переломів. При необхідності лікар призначає лікування. У пансіонатах працюють реабілітологи - вони розробляють індивідуальні програми відновлення, які можуть включати масажі, дихальну гімнастику для запобігання розвитку запалення легенів. Щоб попередити венозний застій, може призначатися розминка гомілковостопних суглобів. Пансіонати по догляду за лежачими хворими знаходяться в Рівному, Києві, Харкові, Дніпрі, Львові. Сайт пансіонату в місті Рівне https://gral.org.ua/uk/dim-prestarilih-rivne/ Переглядів: 6682 |
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове. |