Рубрики
... |
C чим пов'язана падіння цін в Україні на нерухомість? Коли чекати стрибка?Останні кілька років вартість квадратних метрів в нашій країні поступово знижувалася. В результаті, згідно з міжнародними дослідженнями, в 2016 році наша країна взяла «срібло» на світовому п'єдесталі падіння цін на нерухомість, пропустивши вперед тільки Бразилію. А за перше півріччя 2017 року вартість нерухомості знизилася ще на пару відсотків. Вияснити надійного забудовника в Києві можна в лисовый квартал Бровары форум забудовника. Рекордне падіння цін на житло має просте обгрунтування: середньостатистичний українець просто не в змозі накопичити необхідний для придбання власної квартири капітал, навіть якщо буде відкладати всю зарплату. Відповідно, низька купівельна спроможність стала причиною поступового зменшення ціни на нерухомість в Україні. До речі, при цьому, ціна на оренду нерухомості продовжує зростати прямо пропорційно зниженню цін на придбання житла. На думку експертів, щоб хоч трохи стабілізувати ситуацію на українському ринку нерухомості, буде потрібно як мінімум кілька років. І то з умовою сталого зростання економіки.
Рекордне падіння цін на «квадрати», як результат відсутності попиту Падіння цін на ринку нерухомості почалося в далекому 2008 р. Якась стабілізація була помітна в 2012 р Але так тривало недовго: в зв'язку з політичною ситуацією, в початку 2014 р процес падіння цін помітно прискорився: ціни на житло падали на 2% щомісяця (в доларовому еквіваленті). Це «стрибок вниз» має безліч причин: - інфляція (знецінювання гривні); - нестабільна ситуація в східних регіонах; - початок антитерористичної операції; - падіння купівельної спроможності; - переїзд українців інші країни (в тому числі - на роботу, на тривалий термін). На сьогодні, падіння цін триває, правда темп знизився до 0,5% на місяць. Однак, є і обнадійливі чинники: активізувався ринок комерційної нерухомості. Компанії-забудовники жваво реагують на споживчий настрій і платоспроможність українців, таким чином, нарощуючи обороти торгівлі.
Коли очікувати зростання цін? На думку фахівців, говорити про зростання цін рано. Купити квадратні метри хоч на вторинному ринку, хоч на первинному ринку, простий українець просто не в змозі не може. Адже не дивлячись на зниження цін в доларовому еквіваленті, в гривнях нерухомість подорожчала. Ринок нерухомості розквітне тільки за умови, якщо протягом трьох років українець буде відкладати місячну зарплату і зможе накопичити за цей час на покупку власної квартири. А для цього необхідно досягти стабільного зростання економіки. Ще один варіант для досягнення стабільності на ринку нерухомості - можливість взяти житло в іпотеку під 13-15% річних. А поки цей вид кредитування практично не працює, а середня ставка досягає вище 20% річних, що не по кишені для українця з середньою зарплатою. До того ж, кредит дається одиничними банками і тільки перевіреним клієнтам.
Для прикладу, в Америці взяти іпотеку - справа нескладна. Велика частина жителів сполучених штатів купують будинки і квартири саме шляхом іпотечного кредитування. Така доступність обумовлена тим, що максимальна ставка там коливається в межах 5%. Але може бути і значно менше (розмір залежить від початкового внеску і терміну кредиту). До того ж американці можуть оформити кредит на 30 років, а українці - максимум на 15 років.
Так що серйозних змін поки на ринку нерухомості в Україні не передбачається, а відставання від інших країн в наступному році за прогнозами збільшиться приблизно на 0.6% Переглядів: 0 |
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове. |