Рубрики
• Усі
• Події
• Рецепти
• Політика
• Економіка
• Суспільство
• Бізнес
• Освіта
• Культура
• Спорт
• Корисні поради
• Це цікаво


ПіКа

♥ Додати в "Закладки"


Популярне

У Вараському районі поліцейські виявили посів конопель і вилучили наркотики: розпочато досудове розслідування (17333)

Тертий пиріг з сиром та ягодами (2183)

На Рівненщині правоохоронці затримали зловмисника, який продавав автомобілі, призначені для ЗСУ (2119)

Курча запечене по-грузинські (чкмерулі) (1837)

Встановлено особу зловмисника, причетного до умисного вбивства у Рівному (1822)

У Рівному чоловік викрав побутову техніку із орендованих квартир (1817)

У Рівненській обласній дитячій лікарні відкрили сімейну кімнату (1796)

Ванільне морозиво з пармезаном (1767)

У Рівному триває підготовка до опалювального сезону (1776)

У Рокитному на збуті марихуани викрили місцевого жителя (1750)

Закуска із запечених баклажанів (1744)

Правоохоронцю, який застрелив чоловіка у Рівному, повідомили про підозру (1717)

18 нових автобусів курсуватимуть вулицями Рівного (1675)

У Рівненському районі внаслідок ДТП загинув неповнолітній мотоцикліст (1705)

У закладах освіти Рівненщини створюють безпечне середовище (1672)

У Сарненському районі внаслідок ДТП загинули двоє братів (1684)

Із російського полону визволили чотирьох військових з Рівненщини (1590)

Рівненські аудитори виявили на комунальному підприємстві порушень та недоліків на мільйони гривень (1586)

Баклажан-кебаб в духовці (1583)

Освіта Рівненщини проходить випробовування війною (1563)

#новиниРівне,#новиниРівного,#новини...
#Освіта
Кавуни:
14:23 26.07.2018

Кавуни:

м’якоть – для нирок, шкірка – для печінки, насіння – від глистів

Кавуни – це улюблені літні ласощі як дітей, так і дорослих. Тому, дочекавшись сезону кавунів, насолоджуйтеся якомога більше ними, адже, як усім відомо, ця ягода не лише смачна, а й корисна.

Кавуни містять залізо, магній, калій, натрій, кальцій, фосфор, фолієву, нікотинову, аскорбінову кислоти, легкозасвоювані цукор, мінеральні солі, клітковина, вітаміни В1, В2, С, каротин. Їх рекомендують уживати за недокрів’я, атеросклерозу, запальних процесів. Плоди розріджують кров і сприяють кровотворенню. Сік  помічний у разі сечокам’яної хвороби та інших хвороб нирок. Його ліпше пити між прийомами їжі протягом усього дня. Аби насолоджуватися цілорічно цим цілющим нектаром, його можна заморозити. 

До того ж кавуни швидко відновлюють антитоксичну функцію печінки й дуже корисні тим, хто перехворів на жовтуху. Якомога більше треба їсти плід хворим на склероз, подагру, артрит, ревматизм, ожиріння. Проте користь цієї ягоди не обмежується лише м’якоттю, цілющу дію мають шкірки та насіння. Зокрема, кавунові шкірки широко застосовують у народній медицині. Наприклад, настій шкірок активізує роботу мікроорганізмів товстої кишки, помічний за дисбактеріозу та ін.

Цілющі рецепти

У разі артриту слід уживати щодня по 3-4 скибки кавуна одночасно з медикаментозним лікуванням.

Позбутися печії допоможе 1 склянка кавунового соку.

У разі ангіни в перші чотири дні корисно полоскати горло 0,25 склянки соку 4 рази на добу.

За вегетосудинної дистонії та остеохондрозу помічні ванни: покласти у ванну з температурою води 37°С 200 г свіжого кавуна зі шкіркою й 200 г кухонної солі. Приймати такі ванни слід  20 хв. Курс – 15 процедур через день.

У разі запалення товстої кишки 5 ст. л. висушених і подрібнених шкірок  залити 2 склянками окропу, накрити кришкою й дати охолонути. Перецідити. Приймати по 0,5 склянки 4 рази на день.

У разі болю голови маленькими ковтками, не поспішаючи, випити 2 склянки кавунового соку. А до чола прив’язати грубу кавунову шкірку.

Діатез: 2 ст. л. кавунових шкірок залити 0,5 л води, кип’ятити 5 хв на слабкому вогні, настояти 2-3 години, перецідити; приймати по 0,5 склянки за 30 хв до їди тричі на день.

Ішемічна хвороба серця: сік  2 яблук змішати з такою ж кількістю соку кавунів, приймати щодня в осінній період.

За геморою до гемороїдальних вузлів рекомендується прикладати тампони, змочені в кавуновому соку: добре зупиняють кровотечу.

Кашку з кавунової м’якоті слід наносити на рани в разі шкірних захворювань, для швидшого загоєння гнійних ран.

Кишкові паразити. Свіже кавунове насіння потовкти важким предметом, аби його розчавити, а не розтерти в порошок. На 1 л води взяти 100 г насіння, кип’ятити протягом 45 хв на слабкому вогні, потім перецідити. Приймати тричі на день по 200-250 мл, бажано через 1-2 години після прийому їжі. Курс - 1 тиждень.

У разі маткових кровотеч висушене кавунове насіння перемолоти на млинку для м’яса й змішати з молоком у пропорції 1:10. Протягом дня випивати 2 склянки суміші між прийомами їжі.

Кавунове «молочко»: насіння розтерти в холодній воді в пропорції 1:10. Приймати кожні 2 години по 1 ч. л. (можна додати цукор чи фруктовий сироп) для зниження температури тіла та як глистогінний засіб.

За каменів у печінці та сечовому міхурі шкірки кавунів нарізати невеликими часточками (1,5 х 1,5 см) і висушити в тіні чи духовці, потім подрібнити, залити водою (1:1), кип’ятити на слабкому вогні 30 хв, охолодити; приймати по 1-2 склянки 3-5 разів на день до їди.

У разі набряків порошок сушених кавунових шкірок залити водою у співвідношенні (1:10), кип’ятити 5 хв на слабкому вогні, настояти до охолодження; приймати по 0,5 склянки щодня по 4 рази на день. Цей рецепт рекомендують і за  ревматизму та подагри. 

За коліту,  гастриту 100 г сушених кавунових шкірок залити 0,5 л окропу, залишити настоюватися до охолодження. Приймати по 0,5 склянки 4-6 разів на день.

У разі жовчнокам’яної хвороби та для очищення жовчних шляхів помічний такий засіб:  150 г кавунових шкірок залити 1 л окропу, кип’ятити 30 хв, охолодити, перецідити; приймати по 1 склянці перед їдою тричі на день.

Хворим на залізодефіцитну анемію корисно приймати по 1-2 кг м’якоті кавунів на день.

У разі циститів, нефритів, пієлонефритів, уратних та оксалатних каменів у нирках слід з’їдати по 2-2,5 кг зрілих кавунів на день чи пити сік (на 2 склянки соку - 1 ст. л. меду). Кавуновий сік розчиняє солі й видаляє їх з організму. Однак за фосфатних каменів таке лікування неефективне.

Коли кавуни  стають шкідливими

Увага! Якщо в м’якоті кавуна є хоча б кілька жовтих ущільнених ділянок, розміром від 0,3 до 2 см і більше, такий кавун у жодному разі не повинен потрапляти на стіл. Кавуни мають властивість накопичувати в собі селітру, фосфор та інші хімікати. «Перегодовані» добривами й пестицидами для швидкого дозрівання та тривалого зберігання, вони дуже небезпечні. Навіть у здорової людини від вживання такого кавуна може виникнути нудота, блювота, шлунковий біль, пронос. Ще більш небезпечні вони для дітей і людей, які страждають від ниркових захворювань.

Крім того, кавуни протипоказані за колітів, проносів, хвороб серцево-судинної системи з тенденцією до затримання рідини в організмі, діабету.

Хворим на атеросклероз не рекомендується вживати кавунове варення й кавуновий мед.

Кавуни зазвичай подають на десерт. Але тут потрібно зважати на те, що перетравлюються вони не в шлунку, а в кишечнику, і якщо змішати їх з іншою їжею, яка потребує шлункового перетравлення, вони швидко розкладаються й починають бродити, посилюючи метеоризм.

Переглядів: 4420

Пошук

Кулінарний конкурс

Кулінарний записник
Кулінарний записник Тетяни-чарівниці



Зареєструватися


Газета "Piвне-Ракурс"



Наші новини на Facebook

Наш Топ-100

QRcode
ПіКа   ПіКа (С) 2013-2024    Всі права захищено.
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове.