Рубрики
... |
КРАСУНЯ РОЗА ПАРКОВА: ПОСАДКА І ДОГЛЯДПосадка паркової рози (троянди) Парковая троянда - дивовижна рослина, що об'єднує в собі стійкість диких видів і аристократичну красу. Її вирощування під силу любителям, правила посадки та подальшого догляду прості. Рослина нескладно розмножувати. А прочитавши нашу статтю, ви обов'язково захочете мати в своїй колекції хоч один із сортів цих троянд https://yaskrava.com.ua/rozy/rozy-parkovye/.
Посадка паркових троянд і догляд за ними Висаджують паркові троянди як у вигляді огорож, так і поодиноко, і групами. Краще, коли ділянка добре висвітлюється, але допустима і півтінь, там просто квітів буде менше. Ідеальна грунт - помірно кисла. В пісок додають компост, торф або перегній, а в глину - пісок, ті ж торф, компост, перегній. Висаджують паркові троянди, починаючи з травня і закінчуючи вереснем.
Під саджанці викопують ями так, щоб корінці можна було вільно розправити, а шийку заглибити сантиметрів на 8. Один від одного рослини висаджують на відстані від 1 до 1,5 м.
Увага! Кущі погано розвиваються на протязі, так що вибирайте захищений ділянку.
Коріння і пагони паркових троянд формуються протягом 3-х років. У цей період слід розпушувати землю, поливати, вносити підживлення, проводити обрізку. Навесні і влітку потреба в воді зростає, тому що рослини витрачають багато енергії на розвиток і цвітіння. На початку вересня поливи припиняють.
Молодий кущ паркової троянди Дуже важливим моментом є обрізання. Проводять його через 2 роки після посадки в квітні, а до цього тільки видаляють пошкоджені гілочки. Пагони деяких видів слід укорочувати на половину, залишаючи приблизно 6 нирок. Шляхом обрізки можна омолодити кущ. Для цього пагони обрізають біля самої землі, тоді молоді стебла почнуть активно рости.
Добриво і підгодівля для кращого розвитку Навесні троянди потребують магнії, залозі, борі. Їх містять спеціально підібрані підгодівлі для троянд. Удобрюють рослини в цей час і гноєм. Далі паркові троянди починають підгодовувати в кінці серпня, щоб зміцнити коріння. Під кущі вносять добрива з високим вмістом калію, фосфору і кальцію. Друга підгодівля доводиться на вересень. Під кущі підливають по відру води з розчиненим у ній монофосфатом калію (16 г) і суперфосфатом (15 г). Останню підгодівлю роблять в жовтні, вносять при цьому органіку у вигляді перегнилого компосту.
Як розмножуються паркові троянди Практикують розмноження: Отводками, коли стебла навесні нагинають до самої землі і закріпивши, присипають землею. На наступний рік їх відділяють і визначають на постійне місце. Порослю, для чого нащадки у віці 1 року навесні відокремлюють від основного куща, а потім, скоротивши стебла на третину, пересаджують. Поділом розрослися кущів рано навесні або восени. Роблять це з використанням секатора. На кожній деленке повинні бути коріння і мінімум 1 стебло. Відокремлену частину садять з дотриманням звичайних правил посадки. Здеревілими або зеленими живцями. Перші заготовляють восени, закопують в пісок, а по весні висаджують. Другі - на початку цвітіння.
Живці паркової троянди На що хворіють паркові троянди. шкідники Парковим трояндам властиво таке захворювання, як сферотека або борошниста роса. Для рослин воно є дуже небезпечним, тому що часто призводить до загибелі. Виражається в появі сірого нальоту на листках знизу. Щоб не допустити його появи, кущі до початку вегетації обприскують залізним купоросом, а влітку - розчином, що складається з 0,5 відра води, 0,3 кг сірки, негашеного вапна (1 кг), кухонної солі (0,2 кг).
Борошниста роса Садовий хрущ і малиновий довгоносик є головними ворогами паркових троянд. Вони відкладають личинки в бутонах, а ті з'їдають їх. Самі жуки поїдають все, починаючи з нирок і закінчуючи листям і квітками. Тому жуків слід збирати при першій же появі і знищувати.
Підібравши в своєму саду добре освітлене місце з повітропроникною грунтом, і забезпечивши правильний догляд, ви зможете виростити прекрасні паркові троянди. Переглядів: 6721 |
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове. |