Рубрики
... |
Заміна замків вхідних дверей своїми рукамиВибираючи вхідні двері, спочатку увага звертається на якість виготовлення, надійність і довговічність запірних механізмів. Проте, замки вхідних дверей час від часу перестають працювати належним чином або зовсім ламаються. В цьому випадку їх доводиться міняти, оскільки ремонт недоцільний. Циліндровий замок
Заміна замків є досить складною, але далеко не безнадійною операцією. Знаючи, де вибрати фурнітуру - тут, як поміняти дверний замок, замінити замок може будь-який з нас, не вдаючись до послуг майстра. Потрібно всього лише трохи терпіння і максимум акуратності.
Коли потрібна заміна і основні різновиди Зміна замків вхідних конструкції здійснюється з різних причин. Як правило, нічого не залишається, тільки як замінити дверний замок, в наступних випадках:
Планується установка нових вхідних дверей або заміна полотна, наприклад, якщо в оселі затіяний ремонт. Втрата ключів. Поломка механізму. Наприклад, після злому. Ремонт після силового розтину, як правило, неможливий. Установка замка з більш високим ступенем секретності або досконалим дизайном. Купівля нового будинку або квартири. Вибір запору для вхідних дверей залежить від багатьох факторів, до числа яких належить спосіб монтажу. Рекомендується уникати покупки неякісної китайської продукції.
Замки бувають наступних типів:
Навісний. Дані механізм на вхідних конструкціях квартир не використовується, та й заміна його не представляє ніякої складності. Виразний. Накладний. Найчастіше на вхідних дверях в квартирі і приватному будинку зустрічаються другий і третій. За конструкцією вони розрізняються на:
Циліндровий. Озброївшись знаннями того, як розібрати замок цього типу, можна все зробити самостійно. Ремонт в більшості випадків можливий. Зазвичай потрібна заміна личини. Тобто, змінюють тільки серцевину, яка визначає секретність замка. Сувальдний. Замки сувальдного типу найбільш поширені на сталевих вхідних конструкціях. Встановлюється виключно методом врізки. Ремонт такого замку складний і вимагає зусиль хорошого майстра. сувальдний замок
Перед роботою необхідно зрозуміти, як замінити замок в металевих дверей, які не завдавши шкоди полотну. Якщо пристрій перекодіруемий типу, то повна зміна замків сувальдного типу не потрібно - можна обійтися зміною ключа.
Дисковий. Буває автоматичний і напівавтоматичний. Обидві версії в конструкції також мають замінюється серцевину. Вибір і підготовка до заміни Зрозуміло, спочатку оцінюється, чи можливий ремонт. Зазвичай для цього вдаються до послуг майстра, а краще не одного. Якщо майстри в один голос заявляють, що ремонт виключений, доведеться міняти.
Зміна замків передує проведенням комплексу підготовчих робіт. Спочатку виконуються виміри. Для цього старий механізм демонтується.
Якщо є паспорт, то визначити геометричні параметри простіше простого. За розмірами вибирається аналог або точно такий же пристрій.
Як правило, пристрій продається з ручками, але бувають винятки. Ручку можна не міняти, якщо вона в робочому стані, а її дизайн не викликає відторгнення.
При виборі важливо визначити такі речі - необхідний тип, його секретність, дизайн і місце монтажу. На вхідні двері рекомендується встановлювати два пристрої - циліндрового і сувальдного типу. Заміна замків цих сімейств врізного і накладного типів виконується ідентично.
В якості додаткового можна поставити смартлок з ручками засувками. Його ремонт своїми руками неможливий - доведеться викликати майстра. А от заміна виконується таким же способом, як і накладного механізму. Нічого надскладного, але треба знати правильний порядок дій, щоб поміняти замок в металевих дверей.
Установка серцевини замка в дерев'яні двері
Для роботи необхідно приготувати наступний інструмент, який варіюється матеріалом виготовлення дверей:
Викрутки: під хрест і плоску. Дриль, перфоратор або фрезер. Молоток. Стамеску. Напилок. Ніж. Рулетку і олівець. Демонтаж личинки і корпусу Якщо це в принципі можливо, то демонтаж личини виконується наступним чином:
Викручується кріпильний гвинт на торцевій частині полотна. Після цього ключ провертається і підбирається положення механізму, при якому можлива виїмка серцевини. Подальший з'їм замку виконується так:
Знімаються декоративні накладки з обох стогін полотна. Зазвичай откручиваются гвинти з внутрішньої сторони, після чого обидві накладки відпадають разом з ручками. Витягується стрижень, на якому кріплять ручку і привід засувки. Відкручуються гвинти з'єднання корпусу з планкою і корпус виймається. Установка на старе місце Дуже часто буває так, що аналогічні вироби одного виробника відрізняються розташуванням пазів, вирізів і навіть геометричними параметрами. Вирізи в полотні доводиться підганяти.
Якщо корпус нового ширше, то першим ділом визначаються проблемні місця.
Замок прикладається до вирізу, і на ньому робляться відмітки. У зазначених місцях виріз розширюється стамескою, якщо двері дерев'яні, або напилком, якщо металева. Зауважимо, на китайській залізних дверей ця робота виполняется швидше - вона має метал тонше.
Іноді потрібно підганяти торцеву планку. Корпус вставляється в паз і на торці полотна знову робляться відмітки. На дерев'яному полотні робиться вибірка під нову планку. На залізному тільки висвердлюють нові отвори під саморізи.
Врізка замка в залізні двері
Таким же чином висвердлюють нові отвори під кріплення накладок під ручку на полотні. Якщо не збігається положення вирізу під серцевину, він також коригується. Корпус вставляється всередину, після чого на полотні відзначаються місця, які потрібно зняти.
Далі приступають до складання. Робиться це в такому порядку:
Корпус вставляється в виріз. Прикручується торцева планка. Потім вставляють серцевину і з торця прикручують її гвинтом. Перевіряється працездатність механізму від ключа. Стрижень кріплення ручок і приводу засувки встановлюється на своє місце. Після цього встановлюють ручку і прикручують декоративні накладки. Завершення роботи Після монтажу обов'язково виконується перевірка функціональності засувки, ручок і ригельного механізму. Причому, з двох сторін двері. Спочатку у відкритому, а потім в закритому положенні. Переглядів: 6123 |
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове. |