Зимова автохімія li>
Ul>
Морозостійкі склади і розморожувачі - обов'язковий предмет в інвентарі автовласника. Хтось по-старому довго бореться з льодом скріпки, а хтось пару раз пшикнув на скло спецсостав, ганчіркою протер і вже поїхав на роботу або дітей в школу відвозити.
Завести автомобіль взимку допоможе «Швидкий старт двигуна» - ефективний склад для двигунів внутрішнього згоряння (бензин, дизель), включаючи зношені мотори. Також підходить для мотоциклетних двигунів. Аерозоль впорскується у впускний колектор, збагачуючи паливну суміш. Склад категорично не рекомендується використовувати постійно: це потужне рішення для поодиноких випадків.
Механізм замка автомобіля, який простояв ніч на холоді, може легко промерзнути і не піддаватися ключу. Тоді замість металевого ключа варто влити в замок «Рідкий ключ». Склад розтопить лід і поверне замок в справний стан.
До настання холодів всі замкові щілини потрібно обробити водотталківающімі аерозолями, і повторювати цю процедуру після кожного миття автомобіля.
Силіконовий разморожувач замків
Зимовий очищувач стекол
Размораживатель замків і стекол
Швидкий запуск двигуна
Термостійкий силіконова змазка
всесезонна поліроль
Зимові «двірники»
Щітки склоочисника бувають різні: гібридні, каркасні, безкаркасні, універсальні, зимові. Останній варіант, природно, найкращий, але бажання заощадити часто виявляється важливіше, тому автомобілісти купують всесезонні моделі. Їх теж можна використовувати взимку, але в умовах рідкісних снігопадів. Якщо ж соскребать сніг і лід на склі припадає через кожні 100 метрів, то «універсали» швидко вийдуть з ладу.
Універсальна щітка не справляється з товстим шаром снігу на лобовому склі
Зимові «двірники» ковзають по склу з мінімальним тертям. Плюс вони розраховані на боротьбу з льодом і щільним снігом. Міцний каркас щітки покритий гумою, що запобігає його примерзання до площини вікна і дозволяє «двірникам» ефективно очищати скло від щільного снігу і фрагментів криги.
Великий термін експлуатації і еластичність «двірників» в морозну погоду забезпечується за рахунок додавання в гуму політетрафлуороетілена.
Перед зимою щітки потрібно перевірити на наявність тріщин. Рекомендується замінювати «двірники» хоча б раз в 16 місяців. Ідеальний варіант - міняти їх кожні півроку.
Як заправляти бак взимку
Бак в холодну пору року заповнюється не менш, ніж на половину обсягу. Чим більше в баку бензину або дизельного палива, тим нижче ризик замерзання трубопроводів. Коли палива мало, на стінках бака конденсується волога. Вона стікає вниз і замерзає.
Паливний бак автомобіля
Повна автомобільна каністра з паливом забезпечить необхідний запас палива і не залишить з заглухлим двигуном посеред засніженої траси. У продажу є моделі каністр з повітряним клапаном, що випускає надлишки пари. Така каністра не роздувати під час зберігання.
Акумулятор взимку
Який свинцево-кислотний акумулятор краще? Той, що дає іскру і заводить двигун з півоберта!
На жаль, навіть самий хороший акумулятор для автомобіля взимку може підвести і залишити без енергії. Не важливо який тип АКБ варто: GEL, WET, AGM. Будь-який з них може розрядитися. Тому зарядний пристрій з функцією «Швидкого старту» виручить, коли автомобіль потрібно терміново завести, а батарея села. Тільки не варто часто вдаватися до екстремального запуску - це призведе до несправності акумулятора. Краще підтримувати рівень енергії на оптимальному рівні за допомогою спеціальних пристроїв. Тим більше, що своєчасне відновлення подовжує життя автомобільного акумулятора.
До речі, зверніть увагу. Закриті WET-акумулятори - найпоширеніші батареї на сьогоднішній день в легкових автомобілях. Найчастіше для автовласника найвигідніше купувати не обслуговуються (закриті) АКБ цього типу.
Однак AGM-акумулятори варто встановлювати, якщо в автомобілі встановлено додаткове обладнання на зразок лебідки, потужної аудіосистеми, прожекторів. AGM-моделі дорожче, але відрізняються підвищеною живучістю і енергоємністю.
Антифриз або тосол?
Це питання відноситься до вічних. Скільки Не пиши, що «Тосол» - це одна з марок «незамерзайки», все одно багато автолюбителів вважають його таким собі окремим засобом. Інша справа, що різні марки зарекомендували себе по-різному, а найякісніші антифризи забезпечені рекомендаціями виробників. Наприклад, французька компанія Motul вказує в описі своєї продукції марки автомобілів, для яких воно показано або протипоказано.
Як часто мити автомобіль взимку
Взимку автомобіль можна покрити воском і антикорозійними складами. Але все це буде марною тратою часу, якщо не відмивати машину від реагентів. Як часто мити автомобіль взимку? Відповідь: як можна частіше! Самостійно або на автомийках, але мийте при будь-можливо.
До іншим захід із забезпечення комфортної та безпечної експлуатації автомобіля взимку відносяться:
заміна літніх шин на зимові
перевірка АКБ
заміна масла в двигуні
перевірка системи охолодження
перевірка гальмівної системи
підготовка системи очищення лобового скла
роботи по утепленню салону і підкапотного простору
Зимовий інвентар автовласника повинен включати:
Переглядів: 5811