Рубрики
• Усі
• Події
• Рецепти
• Політика
• Економіка
• Суспільство
• Бізнес
• Освіта
• Культура
• Спорт
• Корисні поради
• Це цікаво


ПіКа

♥ Додати в "Закладки"


Популярне

У Вараському районі поліцейські виявили посів конопель і вилучили наркотики: розпочато досудове розслідування (17130)

Тертий пиріг з сиром та ягодами (2140)

На Рівненщині правоохоронці затримали зловмисника, який продавав автомобілі, призначені для ЗСУ (2081)

Курча запечене по-грузинські (чкмерулі) (1790)

У Рівному чоловік викрав побутову техніку із орендованих квартир (1781)

Встановлено особу зловмисника, причетного до умисного вбивства у Рівному (1775)

У Рівненській обласній дитячій лікарні відкрили сімейну кімнату (1758)

Ванільне морозиво з пармезаном (1714)

У Рівному триває підготовка до опалювального сезону (1738)

У Рокитному на збуті марихуани викрили місцевого жителя (1712)

Закуска із запечених баклажанів (1700)

Правоохоронцю, який застрелив чоловіка у Рівному, повідомили про підозру (1686)

18 нових автобусів курсуватимуть вулицями Рівного (1639)

У Рівненському районі внаслідок ДТП загинув неповнолітній мотоцикліст (1664)

У закладах освіти Рівненщини створюють безпечне середовище (1638)

У Сарненському районі внаслідок ДТП загинули двоє братів (1646)

Рівненські аудитори виявили на комунальному підприємстві порушень та недоліків на мільйони гривень (1555)

Із російського полону визволили чотирьох військових з Рівненщини (1549)

Баклажан-кебаб в духовці (1538)

Освіта Рівненщини проходить випробовування війною (1523)

#новиниРівне,#новиниРівного,#новини...
Прокуратура надає поради щодо дій при терористичних атаках
13:22 26.05.2015

Прокуратура надає поради щодо дій при терористичних атаках

Ураховуючи багатолітній досвід боротьби з тероризмом, можна сказати, що ці рекомендації написані кров’ю. Більшість з них можуть бути застосовані і до інших злочинів, оскільки мають універсальний характер.

Тероризм як явище – старе як світ. Терористичні акти змінювали долі людей та цілих народів. Зокрема, приводом для початку Першої світової війни в 1914 році послугувало вбивство в Сараєво одного з представників Австро-Угорської імперії — принца Фердинанда.

Основними регіонами, де із завидною регулярністю проходили атаки терористів у ХХІ столітті, стали Близький Схід та Азія. Нашу державу ця біда обходила стороною. І якщо б більше року тому назад сказали, що Україна зіштовхнеться з тероризмом, мабуть, в це ніхто б не повірив. Але трапилося те, що трапилося. Місцями атак стали багато об’єктів в різних містах, в основному, на сході та півдні України. Арсенал засобів нападів різноманітний: від горезвісних «коктейлів Молотова» до вибухових пристроїв з дистанційним управлінням. І якщо раніше теракти намагалися проводити так, щоб уникнути загибелі та поранень людей, то сьогодні з’явилися винятки з цього правила.

Як же в законі визначається саме поняття «терористичний акт»: це явище походить від латинського слова «terror», що в перекладі означає страх або жах.

Цей злочин може бути пов'язаний з наступними діями:

1) застосування зброї (вбивство або погроза вбивством);

2) здійснення вибухів, підпалів, затоплень, обвалів та інших дій, які ставлять в небезпеку життя та здоров’я людей, заподіюючи значний матеріальний збиток, нанесення тілесних ушкоджень значній кількості потерпілих, зруйнування важливих господарських або культурних об’єктів і т.д.

Терористичний акт за багатьма ознаками співпадає з такими злочинами як вбивство, диверсія, знищення майна та деякими іншими. Проте для нього обов’язковою є наявність спеціальних цілей: порушення громадської безпеки, залякування населення, провокація військового конфлікту, міжнародного погіршення; впливу, шляхом створення обстановки страху, необхідної для прийняття бажаного рішення, на органи державної влади і посадових осіб, об’єднання громадян або юридичних осіб, для прийняття рішення, бажаного для злочинців, звернення уваги до певних політичних та релігійних поглядів терористів.

Особливістю злочину, передбаченого статтею 258 Кримінального кодексу України, є і те, що він відноситься до тих небагатьох злочинів, за вчинення яких кримінальна відповідальність настає з чотирнадцяти років, а максимальне покарання може бути призначене аж до довічного позбавлення волі.

Досвід зарубіжних країн показує, що навіть в тих випадках, де спецслужби мають достатньо великі і найчастіше успішні досягнення у боротьбі з тероризмом, повністю попередити ці злочини не вдається. Через це проводиться велика роз’яснювальна робота серед населення для того, щоб запобігти чи мінімізувати наслідки зазначених протиправних дій.

Зарубіжні експерти на підставі вивчення багатолітнього досвіду боротьби з тероризмом розробили певні рекомендації. Вони достатньо зрозумілі і прості та можуть бути використані в Україні. Суть їх полягає в наступному: по можливості необхідно уникати місць, де збираються мітинги, демонстрації та інші масові скупчення людей. При виникненні терористичної загрози слід триматися подалі від місць знаходження органів влади, приміщень судів, прокуратури і так далі. Якщо ж у Вас є потреба вирішити нагальні справи поруч з вказаними об’єктами, ні в якому разі не беріть із собою дітей.

Якщо ж Ви випадково опинилися в зоні провокацій, які найчастіше переростають в масові заворушення, намагайтеся не вступати з ким-небудь в словесну перепалку та якнайшвидше залиште ці місця.

Якщо ж Ви опинилися в рухомому натовпі, де почалася паніка, не йдіть їм назустріч. Спробуйте відійти в сторону від направлення руху величезної кількості людей та перейдіть на інший бік вулиці або провулку. Попередньо звільніть шию від шарфів і галстуків та інших предметів, за які Вас можуть схопити в натовпі. При падінні на землю – згрупуйтеся: закрийте голову руками, сумкою, одягом, лежіть на боці, притиснувши коліна до грудей, до тих пір, поки з’явиться можливість піднятися на ноги.

Якщо Ви помітили на вулиці спалахи, вибухи, шум, не рухайтеся поближче до подій. Бажання просто подивитися може коштувати Вам життя. У світовій практиці були випадки, коли через деякий час після першого вибуху на тому ж самому місці лунав другий, більш потужний. Ураховуючи, що до того часу там збиралась велика кількість людей (рятівники, поліція), кількість жертв різко збільшувалась.

Особливі вказівки стосуються тих ситуацій, коли в ході терористичного акту відбувається захоплення заручників. Так було під час недавніх січневих подій у Франції, які потягли численні людські жертви.

Що рекомендують спецслужби? Якщо Ви потрапили в заручники, намагайтеся менше привертати до себе увагу. Не домовляйтеся з терористами. Це марно та може викликати агресію з їхнього боку. Важливо не говорити про Ваш високий статус або про великі зв’язки. Це підвищить Вашу цінність та може ускладнити Ваш обмін чи звільнення, якщо таке планується терористами.

Тримайтеся подалі від терористів, оскільки під час штурму у них будуть стріляти снайпери. З цієї причини краще знаходитися подалі від вікон, дверей і проходів до них.

Якщо при захопленні заручників їх місцезнаходження невідоме поліції (міліції), і у Вас залишились засоби зв’язку спробуйте непомітно зателефонувати. Проте не телефонуйте своїм родичам. Вони Вам не допоможуть, а їх емоційні дії можуть тільки ускладнити ситуацію.

Перед тим, як зробити дзвінок до правоохоронних органів, продумайте зміст свого повідомлення. Інформація повинна бути короткою та достатньо інформативною. Якщо про факт захоплення нікому невідомо, слід сказати про саму подію, можливе місцезнаходження, кількість злочинців, їх озброєння та число заручників. Після розмови неодмінно варто вимкнути засіб зв’язку, оскільки це може коштувати Вам життя.

Під час початку дій спецпризначенців слід дотримуватись спокою та не рухатися. Краще всього лягти на підлогу, закривши голову руками. Ніколи не беріть в руки зброю терористів, оскільки під час штурму вас можуть сприйняти за злочинця. З цієї ж причини не варто бігти назустріч співробітникам спецслужб або від них.

Олександр Ващишин начальник організаційно-контрольного відділу прокуратури Рівненської області


Переглядів: 244


Додайте коментар:

защитный код

55 портретів встановили на Майдані Незалежності у Рівному55 портретів встановили на Майдані Незалежності у Рівному (44)
У Рівному триває встановлення та заміна вже існуючих конструкцій з портретами загиблих захисників України. Так, сьогодні, 26 квітня, замінили на нові, якісніші, 55 портретів Героїв, які віддали життя...
У Рівному відбувся мітинг-реквієм з нагоди 38-роковин Чорнобильської катастрофиУ Рівному відбувся мітинг-реквієм з нагоди 38-роковин Чорнобильської катастрофи (38)
Сьогодні біля пам'ятного знаку "Жертвам Чорнобильської катастрофи" на розі вулиць С.Петлюри - Г.Мазепи відбувся мітинг-реквієм з нагоди 38-роковин Чорнобильської...
Рівне стає лідером в допомозі для ЗСУРівне стає лідером в допомозі для ЗСУ (40)
Сьогоднішня сесія міської ради продемонструвала, що Рівне, як і раніше, є одним з лідерів у питанні підтримки Збройних Сил...
У Рівному в ДТП травмувався пішохідУ Рівному в ДТП травмувався пішохід (40)
Автопригода сталася вчора, 24 квітня, близько 16 години на вулиці Біла...
У Рівному територію медзакладів освітлять найсучаснішим обладнаннямУ Рівному територію медзакладів освітлять найсучаснішим обладнанням (42)
Йдеться зокрема про територію Рівненської міської лікарні та Рівненського пологового будинку. При чому на це не буде витрачено жодної копійки з бюджету міста. Всі витрати на поставку найсучаснішої...
Рівне передало чергову партію дронів для потреб ЗСУРівне передало чергову партію дронів для потреб ЗСУ (54)
Рівненська міська рада вкотре закупила та передала безпілотники для різних війських з’єднань українського...
Гандболістки клубу «Рівне-ДЮСШ 4» достроково стали чемпіонками вищої лігиГандболістки клубу «Рівне-ДЮСШ 4» достроково стали чемпіонками вищої ліги (51)
Сьогодні секретар Рівненської міської ради, виконувач обовʼязків міського голови Рівного Віктор Шакирзян зустрівся із гандболістками клубу «Рівне-ДЮСШ 4». Спортсменки достроково стали чемпіонками...
У Рівному книгу загиблого Героя передали у міські бібліотекиУ Рівному книгу загиблого Героя передали у міські бібліотеки (48)
Сьогодні у Рівному презентували збірку оповідань Владислава Кондратюка “Долина богів”. Це книга, яка побачила світ після загибелі автора — 22-річний військовий загинув два роки тому, боронячи Україну...

Пошук

Кулінарний конкурс

Кулінарний записник
Кулінарний записник Тетяни-чарівниці



Зареєструватися


Газета "Piвне-Ракурс"



Наші новини на Facebook

Наш Топ-100

QRcode
ПіКа   ПіКа (С) 2013-2024    Всі права захищено.
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове.