Рубрики
• Усі
• Події
• Рецепти
• Політика
• Економіка
• Суспільство
• Бізнес
• Освіта
• Культура
• Спорт
• Корисні поради
• Це цікаво


ПіКа

♥ Додати в "Закладки"


Популярне

У Вараському районі поліцейські виявили посів конопель і вилучили наркотики: розпочато досудове розслідування (24649)

Тертий пиріг з сиром та ягодами (4003)

Ванільне морозиво з пармезаном (3548)

На Рівненщині правоохоронці затримали зловмисника, який продавав автомобілі, призначені для ЗСУ (3523)

Курча запечене по-грузинські (чкмерулі) (3350)

Встановлено особу зловмисника, причетного до умисного вбивства у Рівному (3322)

Закуска із запечених баклажанів (3279)

У Рівному чоловік викрав побутову техніку із орендованих квартир (3269)

У Рівному триває підготовка до опалювального сезону (3252)

Баклажан-кебаб в духовці (3143)

У Рівненському районі внаслідок ДТП загинув неповнолітній мотоцикліст (3189)

У Рівненській обласній дитячій лікарні відкрили сімейну кімнату (3172)

18 нових автобусів курсуватимуть вулицями Рівного (3062)

У Рокитному на збуті марихуани викрили місцевого жителя (3108)

У закладах освіти Рівненщини створюють безпечне середовище (3047)

Освіта Рівненщини проходить випробовування війною (2994)

Із російського полону визволили чотирьох військових з Рівненщини (2947)

Правоохоронцю, який застрелив чоловіка у Рівному, повідомили про підозру (3040)

У Сарненському районі внаслідок ДТП загинули двоє братів (2999)

Рівненські аудитори виявили на комунальному підприємстві порушень та недоліків на мільйони гривень (2881)

#новиниРівне,#новиниРівного,#новини...
Поле Берестецької битви перетворилося на Місто майстрів
Валентина Захарова

09:48 08.07.2013

Поле Берестецької битви перетворилося на Місто майстрів

Минулої неділі в Радивилівському районі відбулася яскрава культурно-мистецька подія – Фестиваль народних ремесел,який зібрав до півсотні майстрів із різних областей України. Цього року свято під назвою "Волинський серпанок" було присвячене старовинному ремеслу пряль і ткаль.

На околиці села Пляшева виросло середньовічне місто майстрів з усіма атрибутами давніх ремесел.

Гості фестивалю побачили старовинні ткацькі верстати і сучасні їх реконструкції.

Колихалися на вітерці і розливалися по траві, хвилі різноманітних тканин з льону,вовни, бавовни,які досі тчуть жінки в українських селах на бабусиних кроснах. Було тут навіть диво-дивне - одяг з тонюсінької напівпрозорої тканини з льону, так званого "серпанку". Цю тканину не могли відтворити упродовж 100 років. Секрет її виготовлення вважали загубленим, але його розгадали і наново відтворили сучасні ткалі. Дослідники вважають, що серпанок і весільне вбрання з нього побутували лише на Волині.

На фестивальному ярмарку можна було роздивитись і придбати строкаті килимки, паски, закладки для улюблених книжок, серветки, рушники і скатерки, вишиванки та всяку сувенірну дрібноту, яку створювали на наших очах майстри і майстрині.

«Майстерня з ткацтва», яка стала основною темою фестивалю – це лишень частина масштабного проекту з відродження промислів Історичної Волині, як запевняють його організатори ГО «Центр дослідження відродження Волині» та їхній керівник Володимир Дзьобак. Надалі вони планують заснувати «поселення майстрів» – гончарів, бондарів, умільців, що займаються лозоплетінням.

На нинішньому фестивалі вже відбулися майстер-класи з ткацтва, ковальства, гончарства.

Охочі - як діти, так і дорослі - могли власноруч виготовити народну іграшку - ляльку-мотанку, пташечку з соломи, дерев’яного коника.

Співати купальські пісні, танцювати "кривий танок", фехтувати на мечах і шаблях навчали гостей фестивалю місцеві і приїжджі актори і музиканти у автентичному селянському вбранні і авторських костюмах, що імітували історичне вбрання лицарів і шляхетних панянок позаминулих століть

Справжнє шоу показали бабусі з Житомирщини: вони пряли, ткали і співали водночас. Декотрі пані з публіки пробували повторити магію давніх ремесел, і коли їм це вдавалося, зізнавались, що в молоді роки у своїх рідних домівках, по селах,вони пряли і ткали «аж сукровиця виступала на пальцях», а тепер живуть в містах, а прядки і верстати залишилися в минулому, десь на горищах.Нинішній фестиваль присвячений відтворенню ткацтва. "Річ у тім, що майстрині, які володіють цим ремеслом, переважно похилого віку. Вони живуть у селах, не виїжджаючи звідти, тобто по суті у замкненому просторі. Тим часом під час фестивалю вони можуть поспілкуватися між собою", - пояснює Володимир Дзьобак.

Тим часом фестиваль може мати продовження. Щоправда, надалі у планах організаторів – відтворювати різноманітні напівзабуті ремесла. Такі фестивалі проводимуть щороку і будуть кожного разу присвячені іншому виду промислів. А поки що організаторі і місцева влада будуть шукати історичне місце, яке б допомагало створити певну атмосферу.

Валентина Ткаленко

Поле Берестецької битви перетворилося на Місто майстрів

Поле Берестецької битви перетворилося на Місто майстрів

Поле Берестецької битви перетворилося на Місто майстрів


Переглядів: 1054


Додайте коментар:

защитный код

Нещасний випадок на водоймі на РівненщиніНещасний випадок на водоймі на Рівненщині (26)
08 липня у селі Кримне, Вараської міської територіальної громади стався трагічний випадок під час купання на відкритій...
Завдала ножові поранення знайомому: У Рівному поліцейські затримали зловмисницюЗавдала ножові поранення знайомому: У Рівному поліцейські затримали зловмисницю (24)
Відповідно до освідування у медзакладі на момент скоєння злочину жінка перебувала в стані алкогольного сп’яніння — 1,73 проміле. Наразі вона перебуває в ізоляторі тимчасового...
Запіканка з кабачком та куркоюЗапіканка з кабачком та куркою (28)
...
Наслідки негоди: рятувальники ліквідували наслідки буревію та гасили пожежі у Вараському, Сарненському та Дубенському районахНаслідки негоди: рятувальники ліквідували наслідки буревію та гасили пожежі у Вараському, Сарненському та Дубенському районах (41)
07 липня на території Рівненської області пройшов буревій, що спричинив численні надзвичайні події, зокрема пожежі та повалені...
На Рівненщині археологи виявили середньовічні похованняНа Рівненщині археологи виявили середньовічні поховання (39)
Середньовічні поховання, намистина, писало, старовинний ключ та фрагменти кераміки Х–ХІІІ століть — саме такі знахідки виявлено під час археологічних досліджень, що тривають у селі Пересопниця...
Новий театральний сезон у Рівненському драмтеатрі відкриють прем’єроюНовий театральний сезон у Рівненському драмтеатрі відкриють прем’єрою (43)
Рівненський обласний академічний музично-драматичний театр готується до відкриття нового театрального сезону з гучної...
Підрозділ КАТ 91 Охтирської бригади отримав позашляховик від волонтерів «Української команди»Підрозділ КАТ 91 Охтирської бригади отримав позашляховик від волонтерів «Української команди» (44)
«Українська команда» передала черговий позашляховик на передову....
СБУ затримала агентку рф, яка на замовлення ворога збиралася підірвати популярний готель у РівномуСБУ затримала агентку рф, яка на замовлення ворога збиралася підірвати популярний готель у Рівному (40)
Контррозвідка Служби безпеки запобігла кривавому теракту проти цивільного населення на заході України....

Пошук

Кулінарний конкурс

Кулінарний записник
Кулінарний записник Тетяни-чарівниці



Зареєструватися


Газета "Piвне-Ракурс"



Наші новини на Facebook

Наш Топ-100

QRcode
ПіКа   ПіКа (С) 2013-2024    Всі права захищено.
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове.