![]() Рубрики
![]() ... |
Як правильно вибрати дубову бочку8 порад, на що варто звернути увагу при виборі бочки від сайту https://mirbeer.com.ua/ru/22-dubovye-bochki:
1. Об'єм Бочки зазвичай поділяють на:
Важливо розуміти - що менше бочка, то більше вписувалося площі деревини посідає одне літр напою, отже процес витримки йтиме інтенсивніше, отже вимагатиме менше часу. Але % випаровування та маленьких бочок вище (так звана частка ангелів). Тому для тривалого зберігання (від 1 року) ми рекомендуємо використовувати бочки понад 20л. Саме з 20л ми не вибираємо, що також зменшує частку ангелів. Для початківців та для зберігання від півроку до року ми рекомендуємо брати від 3 до 15 літрів. 2. Матеріал (порода дерева) Бочки виготовляють із різних порід дерева: дуб, вишня, акація та інших. Можна прочитати на багатьох спеціалізованих форумах, як люди експериментують із деревом різних порід. Наприклад, у приватному виробництві бувають випадки виготовлення бочок із каштану. У промисловому виробництві переважно застосовується дуб.Він містить хімічні речовини, які надають характерного смаку для більшості популярних алкогольних напоїв. Ось деякі з них:
Можна виділити 4 види дуба
3. Спосіб заготівлі деревини Можливі два варіанти: пиляна дошка та радіальна клепка (колотий дуб). Спосіб обробки впливає на герметичність бочки і правильний газообмін - хороша дубова бочка «дихає» і не протікає, а комбінація цих двох факторів можлива тільки при радіальній клепці. У пиляній дошці річні кільця деревини йдуть уздовж клепок, соковивідні канали - впоперек. Що погано, т.к. цими каналами і виходить весь напій назовні. У бочці з колотого дуба річні кільця знаходяться впоперек клепок, а соковивідні канали - вздовж торця клепки. Що добре для утримання напою. На цьому заготівля клепок не закінчується. Далі йде процес сушіння. Існує 2 варіанти сушіння
У березні 2020 року ми перейшли на виробництво бочок з клепками природного сушіння, які закладалися ще у 2018-му (!) році. 4. Товщина клепки бочки Від цього чинника залежить частка ангелів (відсоток випаровування спирту). Чим тонше клепка, тим більша ймовірність протікання бочки та відсоток випаровування. У результаті виходить менше напою. Для різних об'ємів діжок значення відрізняються і у різних виробників такі значення:
Наші бочки товщі:
Чим товщі клепка, тим менше випарів і протікання. Така бочка віддаватиме корисні речовини напою більше повторень і прослужить довше. 5. Випалення бочки Професійні винокури практикують 8-10 способів випалу. Для домашніх цілей вистачить трьох: без випалу, середній та сильний. Бочка без випалу мінімально впливає на смак та колір напою, тому такі бочки ми рекомендуємо для білого, рожевого вина та ігристих. Середній випал підходить для більшості червоних вин, коньяку, фруктових дистилятів. Сильний випал вважається універсальним, він обов'язковий для бурбона (американського кукурудзяного віскі), підходить для кальвадосу, будь-яких бренді, деяких сортів віскі та коньяку. Для покупців, які не впевнені, яку діжку підібрати для свого віскі або коньяку, ми рекомендуємо вибирати проміжний випал (напівкрокодил). 6. Матеріал обруча Зустрічається три варіанти обручів бочки:
Однозначної відповіді, який вид обруча кращий, немає. Чорний метал використовувався за радянських часів для великих бочок об'ємом від 1000 до 20000 літрів. І сьогодні використовують у промисловому виробництві, просто не фарбують і регулярно змінюють. Плюси:
Мінуси:
Оцинкований обруч на сьогоднішній день є основним матеріалом для класичної окування бочок без використання жорсткої фіксації на заклепках. Плюси:
Мінуси:
Нержавіюча сталь прийшла в бондарну справу порівняно недавно, але маючи ряд переваг отримала своє місце у виробництві бочок і діжок. Плюси:
Мінуси:
Оптимальним рішенням є оцинкований обруч, який застосовується у бочках європейських виробників. 7. Покриття бочки У класичному варіанті і згідно з ГОСТом, бочки не покриваються. Достатньо чистої відшліфованої поверхні. На ринку зустрічаються бочки, вкриті бджолиним воском (вощені). Частина винокурів сходяться на думці, що воском краще не покривати зовнішню поверхню, оскільки це порушує газообмін та напій дозріває неправильно. Інша частина навпаки каже, що воскування ніяк не псує напій і такі бочки теж дихають і одержують усе потрібне ззовні. Але загалом усі вони сходяться на тому, що вощення тільки денців уже є добрим компромісом. Тому для наших покупців, за бажанням, ми прикладаємо шматочок воску. Лаковані та пофарбовані бочки категорично не підходять для приготування спиртних напоїв. 8. Наявність крана Доцільно купувати бочки з краном невеликого літражу – до 20 літрів (оптимально 3-10 літрів). На практиці проблем і нас із краниками ніколи не було, але теоретично кран є слабким місцем і може дати текти. Також недоцільною є його наявність при закритті бочки на довгий термін. Наприклад, якщо напій залишають у бочці на 2-3 роки, то за цей час кран знадобиться лише один раз, щоб злити вміст у пляшки.Однак для діжок 3-5 літрів наявність крана доцільно, оскільки алкоголь зливають кожні пару місяців, а тиск усередині недостатньо, щоб продавити виготовлений кран. Крани для бочок роблять з нержавіючої сталі, латуні та дерева. Найнадійнішими вважаються латунь та нержавіюча сталь. Але будь-який метал окислює алкоголь, впливаючи на смак, а латунь ще й змінює колір – додає синювато-чорний відтінок. Плюс до всього довкола металевих краників на дубі утворюється зелений наліт, що теж не дуже добре позначається на напої. Тому найкраще використовувати дерев'яні крани. Переглядів: 6669 |
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове. |