![]() Рубрики
![]() ... |
Як правильно доглядати за зубами?Всі бажають мати здорові зуби, свіжий подих і красиву посмішку, але ж це багато в чому залежить від того, чи вміє людина правильно доглядати за порожниною рота і чи робить це щодня. Як повідомив нам лікар https://kc-dent.com.ua/: "Багато обмежуються чищенням зубів вранці і ввечері, проте цього недостатньо, оскільки залишки їжі і застояна слиз, яку однією щіткою не прибрати, призводять до розмноження бактерій. А вони, в свою чергу, провокують чимало різних захворювань: карієс, гінгівіт, пародонтит та інші, які призводять до серйозних наслідків для здоров'я людини. Крім пасти і зубної щітки, у вашому арсеналі повинні бути і допоміжні засоби по догляду: Зубна нитка, ополіскувач, щітка для язика. Лікарі рекомендують використовувати іригатор або Йоржики для чищення міжзубних проміжків, а нитку і зубочистки зручно носити з собою і застосовувати в міру необхідності. Важливо правильно чистити зуби-вимітають рухами від ясен до краю зуба. Кругові і горизонтальні рухи принесуть скоріше шкоду, ніж користь, тому що таким чином зубний наліт забивається під ясна і в міжзубний простір. Професійний догляд раз на півроку — обов'язкова умова збереження здоров'я зубів. Тільки стоматолог може визначити наявність зубного каменю і провести при необхідності чистку і полірування зубів. Обробка емалі фторлаком дасть додатковий захист від карієсу.
Як вибрати зубну щіткуЗубні щітки можуть бути м'які, середні і жорсткі. Щітки підбираються в залежності від стану порожнини рота, здоров'я ясен і пародонту. Якщо у людини кровоточивість триває більше 3-5 днів, то потрібно звернутися до лікаря. Спочатку він прибирає причину кровоточивості-зубний камінь, м'який і пігментований наліт і рекомендує кілька днів чистити зуби м'якою щіткою. А після того як піде запалення і кровоточивість, можна переходити на середню щітку. В основному люди користуються м'якою і середньою щітками.
Що таке флосиЯкщо людина не має можливості почистити зуби під час робочого дня, то необхідно по можливості просто прополоскати рот і вже ввечері більше уваги приділити гігієні порожнини рота. Почистити зуби з пастою, прополоскати, а потім в залежності від стану пародонту можна використовувати інтердентальні (міжзубні) щітки, щоб прочистити проміжки між зубами, оскільки звичайна зубна щітка всього не вичистить. Такі щіточки бувають різних розмірів, і тільки лікар допоможе визначити, яка саме потрібна конкретно вам. Якщо проміжки між зубами малі, краще використовувати нитки (флоси). Деякі люди використовують звичайні нитки, однак цього робити не можна, оскільки вони різної товщини і недостатньо чисті для порожнини рота. А флоси підібрані так, щоб нитка ідеально проникала в щілинки між зубами. За бажанням можна купити і дезодоруючі нитки, які не тільки вичищають, але і надають порожнини рота приємний запах.
На язику мікробів більше, ніж на зубахВважається, що велика частина мікроорганізмів (до 80%) знаходиться не на зубах, а на язику і слизовій щік. Наприклад, на язику розташована маса сосочків, в тому числі і ниткоподібних, між якими осідають і слина, і слиз, і залишки їжі. Тому мікробів тут завжди більше, ніж на зубах. Ці мікроби необхідно знімати за допомогою спеціальних скребків. Але якщо у вас їх немає, то можна використовувати звичайну чайну ложку. Прямо з ранку натщесерце потрібно почистити язик і прополоскати рот, а після їжі почистити зуби і тильною стороною зубної щітки ще раз акуратно зняти наліт з язика. Увечері процедуру повторити. При неправильному виборі зубної щітки і пасти з різними абразивними речовинами може стиратися емаль в області шийки зубів і утворюється, так званий, клиноподібний дефект. Тобто на зубах з'являються поглиблення некаріозного походження, які не тільки некрасиві, але і псують зуби. Тому найкраще перед покупкою пасти і щітки порадитися з фахівцем.
До стоматолога — не рідше ніж два рази на рікЗрозуміло, що навіть самий акуратний пацієнт не здатний ідеально вичищати всю порожнину рота. Поступово на зубах збирається м'який наліт, який переходить в твердий і утворюється зубний камінь, причому прибрати його може тільки фахівець. Ось чому відвідувати стоматолога потрібно не рідше, ніж раз на півроку - https://kc-dent.com.ua/services/profesyna-ggna/. Лікар проведе професійну чистку, тобто грамотно прибере з порожнини рота все зайве, що зібралося за півроку, оцінить стан зубів і ясен і дасть поради щодо подальшого догляду (якщо треба — лікування). Переглядів: 10348 |
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове. |