Рубрики
• Усі
• Події
• Рецепти
• Політика
• Економіка
• Суспільство
• Бізнес
• Освіта
• Культура
• Спорт
• Корисні поради
• Це цікаво


ПіКа

♥ Додати в "Закладки"


Популярне

У Вараському районі поліцейські виявили посів конопель і вилучили наркотики: розпочато досудове розслідування (17096)

Тертий пиріг з сиром та ягодами (2130)

На Рівненщині правоохоронці затримали зловмисника, який продавав автомобілі, призначені для ЗСУ (2074)

Курча запечене по-грузинські (чкмерулі) (1781)

У Рівному чоловік викрав побутову техніку із орендованих квартир (1774)

Встановлено особу зловмисника, причетного до умисного вбивства у Рівному (1768)

У Рівненській обласній дитячій лікарні відкрили сімейну кімнату (1751)

У Рівному триває підготовка до опалювального сезону (1731)

Ванільне морозиво з пармезаном (1703)

У Рокитному на збуті марихуани викрили місцевого жителя (1704)

Закуска із запечених баклажанів (1691)

Правоохоронцю, який застрелив чоловіка у Рівному, повідомили про підозру (1679)

18 нових автобусів курсуватимуть вулицями Рівного (1632)

У закладах освіти Рівненщини створюють безпечне середовище (1631)

У Рівненському районі внаслідок ДТП загинув неповнолітній мотоцикліст (1653)

У Сарненському районі внаслідок ДТП загинули двоє братів (1638)

Рівненські аудитори виявили на комунальному підприємстві порушень та недоліків на мільйони гривень (1549)

Із російського полону визволили чотирьох військових з Рівненщини (1542)

Баклажан-кебаб в духовці (1529)

Освіта Рівненщини проходить випробовування війною (1514)

#новиниРівне,#новиниРівного,#новини...
Віталій Марчук: “Рибу почав 
ловити з шести років”
16:41 21.06.2018

Віталій Марчук: “Рибу почав ловити з шести років”

Спортивне рибальство - різновид спорту, який полюбляють у всьому світі, хоча і не відноситься до Олімпійських видів спорту. Філософія цього виду спорту полягає у популяризації принципу “спіймав-відпустив” і бережного ставлення до риби із заподіянням мінімальної шкоди.

На Рівненщині спортивне рибальство розвинене на належному рівні. Багато хто з тих, що цікавляться даним видом спорту, чудово знає про здобутки рівненських спортсменів-рибалок. З одним із них і поспілкувався кореспондент “Рівне ракурсу”. Суддя національної категорії з риболовного спорту України, рибак з тридцятирічним стажем і людина, яка просто любить природу - Віталій Марчук, розповів про основні принципи спортивної рибалки та про особливості водойм на Рівненщині.

- Пане Віталію, ви, як дос­відчений спортсмен-рибалка, можете назвати відмінності між спортивною рибалкою і звичайною?

- Спортивна рибалка відрізняється від звичайної тим, що на поплавкову вудку Zabros спортсмени ловлять лише на один гачок, а ось любителі використовують інколи декілька одночасно. Якщо ж говорити про фідерну ловлю, то сама оснастка являє собою один повідок і “кормак”, любителі ж умудряються ставити і два, і три повідка. Спінінгова риболовля традиційно відрізняється просто мініатюрністю своїх приманок. Якщо говорити про коропове направлення, то спортсмен-риболов ловить на один гачок з монтажем безпечна кліпса. Це робиться для того, щоб риба, обірвавши оснастку, могла звільнитися від грузила та не загинула. Якщо ж любителі ловлять на коропові спорядження то там може бути і два, і три повідки. Слід згадати і про зимову риболовлю на мормишку. Там йде один впаяний гачок, любителі ж використовують їх з двійниками (козочки) і трійниками (чортики), але козочки та чортики не використовуються у спортивній рибалці, адже заборонені правилами.

Якщо ж говорити про наживки, то в любительській рибалці підсадки такі, як пінопластові кульки, які називають “дуріками”, які в спорті заборонені, аналогічно, як в останні роки підкачування опариша інсуліновим шприцом (використовуються для підняття наживки в товщу води).

Стосовно наживок - на змаганнях у фідерній ловлі дозволяються і живі приманки, і злакові культури. У короповій риболовлі - живі приманки заборонені, там переважно ловлять на бойки та злакові приманки. Приманки на поплавок і фідер чимось схожі. Поплавкова ловля поділяється на кілька підвидів: махові, болонські, матчеві та штекерні вудилища. Але, як правило використовується махові вудлища, якими ловлять на близьких дистанціях. А Фідерна ловля поділяється: на пікерні та фідерні вудлища. Пікерні застосовують при ловля на коротких дистанціях від 30 до 40 метрів, а фідерні - до 100 метрів.

- А яка ситуація у Рівному зі спортивною рибалкою?

- Хотів би згадати один із існуючих у Рівному клубів – “РКК” (Рівненський короповий клуб). Хлопці змагаються на Всеукраїнських та Міжнародних змаганнях, ловлять рибу, ставляться до неї по спортивному: впіймали, сфотографували, відпустили. Напевно тому, в них і досягнення відповідні. Так цього року посіли призове місце на Міжнародних змаганнях ICL- 1 етап (Міжнародна коропова ліга) у Львові, окрім того один із представників цього клубу у складі команди, що перемогла минулих вихідних на третьому етапі цього ж турніру на Донеччині, який складається з 8 етапів. На відміну від спортсменів, які більш лояльно ставляться до риби - любителі ловлять на що їм заманеться і скільки вийде.

- Які водойми в рівненській області найбільше користуються попитом у риболовів?

- Водойм у рівненській області чимало, але ж не на всіх водоймах зараз такі великі рибні запаси, як були колись. Власне запасів, на жаль, з кожним роком стає все менше і менше, тому що є люди, які люблять дозвілля, приїжджають на природу щоб половити рибу в своє задоволення, а є категорія хапуг, які просто набивають рибою холодильник. І їм байдуже чим ловити - вудкою чи сіткою. А сітка - це вже браконьєрське спорядження. Тому з такими горе рибалками намагаються боротися, особливо в нерестовий період. Їх чекає навіть кримінальна відповідальність. Проте в нашій державі не завжди винний несе покарання.

- Скажіть, а де у Рівному клює найкраще? І взагалі чи можна ловити і вживати рибу з Усті?

- На Усті багато людей, у тому числі і моїх знайомих, ловлять рибу. Особисто я там принципово не ловлю. Це дуже забруднена річка, вона стала схожою на якусь стічну канаву. Вода там дуже забруднена і нікому до цього не має діла. Басівкутське озеро трішки чистіше, тому що більш повноводне і звичайно ж на смак риба там відрізняється.

Одного разу вирішив провести експеримент. Зловив і поклав біля кота дві верховодки, одну з Усті, іншу з Басового Кута. Кіт же не знає з якої водойми риба, і з’їв зловлену на Басовому Куті, а на ту, яка з Усті - понюхав і відштовхнув лапою. Погодьтеся, це про щось таки говорить.

На даний момент Ба­сів­кутсь­ке озеро - це водойма громадського користування. Народ із задоволенням там відпочиває і ловить рибу. Клює там: плотва, карась, підлящик. Частенько трапляється короп, линок. На спінінг ловлять окуня, в незначній кількості попадають судак з щукою. Стосовно рибних ресурсів - озеро на Басовому Куті досить цікаве, що пов’язано з боротьбою з браконьєрством. Проте все одно риболовні спорядження дуже часто чіпляються за сітки. Що свідчить про складність належного контролю над водоймою в межах міста. Якщо порівнювати ситуацію на Рівненщині з іншими областями то, наприклад у Тернополі є чудова водойма “Тернопільсь­кий став”, яка знаходиться у межах міста. Там риболовля дещо цікавіша ніж на Басовому Куті, хоча за розмірами вона приблизно така ж сама.

Стосовно інших водойм у нашому краї, то здебільшого вони платні і не кожний рибак може собі дозволити ловити рибу сплативши за квиток від 50 до 150 гривень, в залежності від умов.

- Що таке рибалка для Віталія Марчука?

- Для мене рибалка - це перш за все спортивний інтерес. Якщо дивитися з любительської сторони, то звичайно рибу можна забрати. Але скажіть скільки людині потрібно риби, щоб нагодувати сім’ю? 5-6 кілограмів, а не 20-30, а люди дуже часто забирають увесь улов, хоча стільки їм не потрібно - це призводить, до зменшення кількості риби. А згодом можна почути лише обурення, що риболовля вже не така.

Почав ловити рибу в шість років, отже стаж уже солідний - тридцять років. А ось на коропове спорядження капітально почав ловити з дев’яти років, сам запливав човником, завозив коропове спорядження і після шаленої покльовки коропа боровся з цією потужною рибою, незважаючи на юний вік. Зараз отримую лише моральне задоволення, хоча часом не вистачає того адреналіну, який був у дитинстві. Змінилося ставлення до риби. приблизно 2006 року, якщо ловлю коропа більше трьох кілограмів - відпускаю назад, адже розумію, що це плодотворна риба. Сподіваюся, що з часом, усі люди матимуть таке ставлення до риби.

- Яку найбільшу рибу спіймали?

- Найбільшим був короп зловлений у Польщі, який важив більше десяти кілограм (на фото). А так до десяти кілограмів коропів спіймав чимало. Особливо дуже приємно поборотися з великою рибою на диких водоймах, які не спускалися двадцять і більше років. Стосовно ж того трофейного коропа, то зловив, зважив, сфотографував і випустив його назад у водойму. Тепер намагатимуся впіймати ще більшу рибу.

- Раніше ви змагалися, а зараз, наскільки мені відомо, лише судите змагання?

- На даний момент в риболовному спорті, як спортсмен взяв паузу… А взагалі, суддею працюю з 2007 року. На даний час - суддя національної категорії з риболовного спорту України. Обслуговую змагання, як Всеукраїнські так і Міжнародні. Нещодавно був на комерційному турнірі в Білорусії. Завжди приємно бути на таких змаганнях, адже бачиш нормальне ставлення людей до риби і природи. До речі, якщо турнір – комерційний, то є певний призовий фонд за який борються спортсмени, а якщо офіційний, то тоді боротьба триває за звання. Так призери обласних змагань здобувають розряди і звання - кандидата у майстри спорту, а на всеукраїнських змаганнях - майстра спорту. Якщо перемагаєш на світовому чемпіонаті, то стаєш майстром спорту міжнародного класу.

- І на завершення ваші побажання рибалкам?

- Бажано більш гуманно ставитися до наших водних ресурсів. Люди не повинні забувати, що після них залишиться нащадкам, щоб вони знали про рибу не лише з енциклопедій, а так само, як і ми зараз могли насолоджуватися рибалкою. Ну і звичайно, хочу побажати всім - потужнішої жилки і міцних гачків та трофейної риби. І ніколи не забувайте, що ми –люди, тому і вчиняти потрібно аналогічно.

- Дякую пане Віталію за змістовну розмову, бажаю вам успіхів у всіх ваших починаннях.

Павло Невесенко

Віталій Марчук: “Рибу почав 
ловити з шести років”

Віталій Марчук: “Рибу почав 
ловити з шести років”

Додайте коментар:

защитный код

Рівне передало чергову партію дронів для потреб ЗСУРівне передало чергову партію дронів для потреб ЗСУ (27)
Рівненська міська рада вкотре закупила та передала безпілотники для різних війських з’єднань українського...
Гандболістки клубу «Рівне-ДЮСШ 4» достроково стали чемпіонками вищої лігиГандболістки клубу «Рівне-ДЮСШ 4» достроково стали чемпіонками вищої ліги (25)
Сьогодні секретар Рівненської міської ради, виконувач обовʼязків міського голови Рівного Віктор Шакирзян зустрівся із гандболістками клубу «Рівне-ДЮСШ 4». Спортсменки достроково стали чемпіонками...
У Рівному книгу загиблого Героя передали у міські бібліотекиУ Рівному книгу загиблого Героя передали у міські бібліотеки (23)
Сьогодні у Рівному презентували збірку оповідань Владислава Кондратюка “Долина богів”. Це книга, яка побачила світ після загибелі автора — 22-річний військовий загинув два роки тому, боронячи Україну...
У Рівненській обласній дитячій лікарні безкоштовно прийматиме кардіохірург зі ЛьвоваУ Рівненській обласній дитячій лікарні безкоштовно прийматиме кардіохірург зі Львова (25)
У вівторок, 30 квітня, у консультативній поліклініці Рівненської обласної дитячої лікарні буде проводити прийом Олександр Ячник - дитячий лікар-кардіохірург, фахівець Першого медичного об'єднання...
Кличко: "Під час благодійного забігу та аукціону зібрали понад 3 мільйони гривень на закупівлю дронів"Кличко: "Під час благодійного забігу та аукціону зібрали понад 3 мільйони гривень на закупівлю дронів" (28)
Кияни, які взяли участь в благодійному забігу на Трухановому острові та аукціоні зі збору коштів на дрони, зібрали понад 3 мільйони гривень. Про це повідомив мер Києва Віталій...
У Рівному безкоштовно обстежуватимуть на меланомуУ Рівному безкоштовно обстежуватимуть на меланому (25)
В понеділок, 13 травня, в Рівненському обласному шкірвендиспансері можна буде отримати кваліфіковану консультацію спеціалістів щодо захворювань, пов'язаних з раком...
У Рівному жінка поцупила скриньку для пожертвУ Рівному жінка поцупила скриньку для пожертв (26)
22 квітня про крадіжку скриньки для збору грошей на потреби ЗСУ до поліції повідомив 42-річний житель Рівненського...
Внаслідок ДТП у Сарнах травмувались троє осібВнаслідок ДТП у Сарнах травмувались троє осіб (27)
Автопригода сталася о 12:30 вчора, 22 квітня, на вулиці Європейській у Сарнах...

Пошук

Кулінарний конкурс

Кулінарний записник
Кулінарний записник Тетяни-чарівниці



Зареєструватися


Газета "Piвне-Ракурс"



Наші новини на Facebook

Наш Топ-100

QRcode
ПіКа   ПіКа (С) 2013-2024    Всі права захищено.
Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію pika.rv.ua охороняється чинним законодавством України. Будь-яке копіювання, в т.ч. окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації pika.rv.ua, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з нашого боку. Під час цитування інформації посилання на pika.rv.ua обов'язкове.